Zawieszenia hydropneumatyczne a zawieszenia hydrauliczne - definicja, informacje

Czym są tak zwane hydrauliczne zawieszenia a także czym się różnią od hydropneumatycznych zawieszeń? Czy są to terminy, które możemy stosować zamiennie?


Najpierw nieco słów wyjaśnień.


Zawieszenie hydrauliczne
Oprawcowane przez: Renault


Hydraulika jak też hydropneumatyka są to dwa całkiem odmienne pojęcia. Zawieszenie hydrauliczne jest to wyjście, w którym tradycyjne amortyzatory zastąpione są przez tzw. siłowniki. Swoista konstrukcja zawieszenia hydraulicznego pozwala takowym wozom wykonywać efektowne podskoki, przez co częstokroć nazywane one są mianem "tańczących pojazdów". Tego rodzaju podejść nie spotyka się w seryjnych wozach - poza modyfikacjami indywidualnymi. Natomiast hydropneumatyczne zawieszenie jest to system, który wiązany jest głównie z czterokołowcami marek francuskich.


Zawieszenie hydrauliczne oparte jest o pracę specjalnej pompki (przeważnie będzie to zębata pompa), która jest oparta o silnik elektryczny zasilany przez akumulatory ulokowanymi w bagażniku wozu. Tryby tej pompy napędzają się wzajemnie - napęd daje moc cylindrowi jednej z nich, to natomiast napędza następne kółko.

Podobają Ci się opisy opublikowane w tym wpisie? Zatem czytaj raport, który znajduje się na nowej stronie. W nim wyszukasz więcej szczegółów.

Należy dodać, iż obydwa koła przesuwają przewodami olej do tak zwanych hydraulicznych siłowników (zamontowane są tam w miejsce amortyzatorów), co umożliwia prawidłowe działanie poszczególnych fragmentów układu. W wypadku zawieszenia hydraulicznego pewną z ogromniejszych ułomności jest bez wątpienia brak opcji poruszania się takim czterokołowcem po drogach publicznych.


Więcej treści

Mechanik jako solidny profesjonalista

Sporty ekstremalne- motor
Oprawcowane przez: Robert Tadlock
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie sporo osób kupuje samochody używane niewiadomego pochodzenia, jakie wymagają ciągłych napraw.


Własny samochód jest to wielka wygoda i oszczędność czasu, jednak każdy, kto nabywa samochód używany powinien mieć świadomość, że w niedługim okresie należy odstawić samochód do mechanika.


Ze względu na to, że jest to indywidualna przeróbka, trudno mówić tutaj o homologacji na takowe auto - co się z tym łączy, pojazd tego rodzaju nie powinien być legalnie używany na publicznych drogach.
2022/01/22, 07:45:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.