Jak wybrać kamerę dla sportowca?

Szaleństwa na desce – w zimie i w lecie – każdy może utrwalić na filmie. Nowe możliwości są bardzo duże, a za stosunkowo nieduże pieniądze łatwo można nabyć całkiem fachowy sprzęt. Wybierając kamerę, zazwyczaj należy oznaczyć jej cel. Jeśli potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, trzeba szukać wśród konkretnych modeli.

Wiadomo, że koszt jest zazwyczaj konkretną przeszkodą, ale tutaj także określamy, jak fachowy sprzęt kupujemy. Kamera do robienia w pewnym sensie portfolio rolkowych osiągnięć ma być naturalnie lepsza niż taka, która ma służyć jedynie utrwaleniu wypadów w góry. Ważne jest to, gdzie zamierzamy zamieszczać filmy. Do internetu spokojnie wystarczą kamery SD, ale to HD rozszerza możliwości – tak jak kamera GoPro Hero 3+ Black .

Kamery sportowe są niewielkie i poręczne, z reguły można kupować wodoodporne modele.

Jeśli myślisz, że dane w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku (https://skomat-fotowoltaika.pl/fotowoltaika-nowy-sacz/), pod którym odnajdziesz dokładne opracowania tematów - odsyłacz jest tutaj.

Nie da się ukryć, że trzeba je dopasować do rodzaju sportu. Inną kamerę kupią snowboardziści, a inną lotniarze. Kamera mocowana do kasku, przy górskich wyczynach bez wątpienia musi być wytrzymała.

Kamera GoPro Hero3
Na podstawie: http://kamerynakask.pl/
Właśnie sposób mocowania ma tu duże znaczenie, ponieważ kamery dla narciarzy np. możemy przypinać do gogli. Do motorowych ekscesów dobrym rozwiązaniem wydaje się kamera GoPro HD HERO2, jednak na longboard kupimy pewnie już coś zupełnie w innym stylu. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, możemy kupić też szerokokątne – specjalnie do szerokich ujęć. Oferta jest spora (szerzej tu: ).

Kamery sportowe nie zawsze są jednak przyjazne amatorom, dlatego też są skierowane do miłośników silnych wrażeń i sportów ekstremalnych. Trudno ukryć, że producenci skupiają na tym, że fajne nagrania to te, pełne dynamiki i szybkich ujęć. Wtedy też nie dostrzegamy pomyłek i wielu niedociągnięć, bo chodzi jedynie o emocje. Warto też kupować kamery z opcją zapisywania szlaku, za sprawą GPS-a, który może być wbudowany w kamerę.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany artykuł, wejdź też na tego typu serwis, ponieważ jest w tym miejscu inny tego typu świetny tekst (http://www.zcipajos.pl/oferta/hydraulika) - on także jest wart uwagi.

Wybór jest zależny od preferencji cenowych, bo są takie kamery naprawdę kierowane głównie do hobbystów.
2019/09/17, 07:38:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.