Odpoczynek na Podlasiu - sprawdź wymarzone miejsce na urlop!

Sezon wakacyjny już blisko, a wielu z nas wciąż zapewne nie ma jeszcze zaprojektowanego wypoczynku. Pośpiech oraz codzienna krzątanina nie pozwalają na szczegółowe przygotowywanie planów urlopowych. Podlasie pełne jest urokliwych miejsc, w których nawet w ostatnim momencie odnajdziemy miejsca, które pozwolą zregenerować moce przed kolejnymi miesiącami w miejscu pracy.

przyroda na podlasiu
Wiele osób łączy Podlasie z malutkimi wioskami, które żyją swoim rytmem, w zgodzie z naturą i jej kalendarzem. Jest w tym troszkę racji. Nie brakuje w tej chwili miejsc, które zachęcają do zatrzymania się, do relaksu, zebrania myśli jak też wyciszenia. Nawet szlaki turystyczne, takie jak Kraina Otwartych Okiennic lub Rezerwat Krzemianka nie przytłaczają do tej pory liczbą podróżników. To właśnie jest piękne.

Cudowne i niezatłoczone powierzchnie – w otoczce unikatowej przyrody lub też pozostałości przeszłości i kultury. Nieomalże każdy, kto miał szansę odpoczywać na Podlasiu, zwłaszcza w sezonie letnim zdołał skosztować, jak smakuje wielokulturowość. Dosłownie – smakuje. Mnogie festyny z regionalną kuchnią, agroturystyki tatarskie, bary kuchni litewsko-polskiej i inne sprawiają, iż Podlasie (ciąg dalszy tego materiału - www.jadenapodlasie.pl/) pachnie a także smakuje doskonale. Wczasy okraszone wielokulturowymi smakami długo pozostaną w pamięci.


Więcej treści

Gdzie Polski powinni pojechać warszawscy biznesmeni, którzy pragną przez parę dni naprawdę odpocząć

wypoczynek na podlasiu
Oprawcowane przez: Ellie
Na podstawie: http://www.flickr.com
Praca w wielkiej firmie bez dwóch zdań daje możliwość zawodowego spełnienia, lecz równocześnie jest stresująca, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę posady dyrektorskie. Nic dziwnego w tym, że niejeden zniechęcony prezes wyczekuje urlopu jak kania deszczu, a najchętniej pojechałby w jakieś ustronne miejsca i to nie zawsze w sezonie wakacyjnym. Jesienią i na wiosnę również można świetnie wypoczywać poza miastem.

park
Oprawcowane przez: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Wielbiciele natury, gatunków ochranianych oraz wszyscy, którzy kochają odpoczynek pośród zieleni na pewno zechcą zorganizować swój czas wolny na Podlasiu. Rezerwaty przyrody, parki narodowe, leśne kompleksy wypoczynkowo-edukacyjne - np. Bajdarka - pensjonaty, to wszystko jest siłą Podlasia oraz najogromniejszym plusem regionu. Miejsca takie jak Silvarium, Arboretum, Krzywe lub Kładka nad Narwią to tylko niektóre, może mniej popularne, ale przez to spokojniejsze oazy relaksu pośród czarów natury. Nie warto ograniczać się jedynie do okolic sławnej Puszczy Białowieskiej, chociaż niczego jej nie brak. Podlasie podlasie noclegi nad jeziorem pełne jest punktów, które dobrze jest odkrywać i podziwiać.

Podróże edukują. Wypoczynek na Podlasiu również może okazać się wspaniałą lekcją wychowawczą dla naszych dzieciaczków, a nawet nas samych. Trakt Ekumeniczny umożliwia radować się pięknem przyrody, a jednocześnie zapoznać się z interesującymi legendami oraz informacjami. Klasztor Kamedułów, Grabarka, Świątynia muzułmańska w Kruszynianach czy też Monaster jak też Muzeum Ikon w Supraślu to tylko nieliczne punkty – znaki różnorodności religijnej Podlasia

|">

2019/11/07, 07:43:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.