Z jakiego powodu warto oddać do regeneracji uszkodzoną turbosprężarkę?

Droga do turbodoładowania jest niemal tak stara, jak dzieje motoru benzynowego. Początkowa turbosprężarka oferowała ograniczone wykorzystanie, nadawała się do wykorzystywania tylko do bardzo dużych jednostek napędowych, takich jak silniki w okrętach.

W biznesie samochodowym etap turbodoładowania zaczął się razem z jednostkami napędowymi ciężarówek. Od tej chwili powoli zaczęło się wykorzystywanie takiego procesu do przemysłu motoryzacyjnego.

Znaczenie turbosprężarek w osobówkach nabierało na sile, ponieważ poprawiała się ich sprawność, a wydzielanie CO2 bardzo się poprawiała (czytaj). Aktualnie turbodoładowanie motorów benzynowych przede wszystkim nie bywa rozpatrywane w aspektach wydajnościowych, ale wiąże się ze sporym zmniejszeniem spalania benzyny, a to w konsekwencji przyczynia się do ograniczenia zanieczyszczenia przyrody. Identycznie ma się to w przypadku ciężarówek. Dlatego tak ważne jest, żeby turbosprężarka była zawsze niezawodna. W wypadku problemów, których nie sposób się ustrzec, obowiązkowa bywa regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego.

Nie obawiaj się, nasze odsyłacze (http://www.grosel.pl/serwis-hyundai/) są niesamowicie interesujące oraz, co najbardziej istotne, są zawsze aktualne i potrzebne. Jeśli szukasz jakichkolwiek informacji, to zapraszamy do nas.

To niemały wydatek, ale o wiele bardziej opłacalny niż zamiana starej sprężarki na zupełnie nową. Nie szokuje więc, że speców grzebiących się wyłącznie w turbosprężarkach istnieje tak znaczna liczba.

samochód BMW
Oprawcowane przez: Tom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby bez trudu ogarnąć zastosowanie turbsprężania oraz tego jak ważna jest regeneracja turbosprężarki auta ciężarowego, powinno się zrozumieć tę zasadę działania i zapoznać się z metodą spalania paliwa w silniku. Obecnie, najmocniej rozpowszechnione i rozpoznawalne są silniki czterocylindrowe. Cykl pracy takiego typu jednostki napędowej przerabiany podczas dwóch obrotów wału wykorbionego składa się z następujących suwów: ssania, kompresowania, dekompresji oraz wydechu, a mianowicie wydzielania spalin.

Opublikowana na tej podstronie tematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to kliknij tu i zobacz dodatkowo więcej w treści (http://marexopony.pl/haki-holownicze-wroclaw).Taka prosta zasada funkcjonowania jednostki napędowej daje różnorodne możliwości zwiększania jego mocy, poprzez: zwiększenie pojemności skokowej, czy powiększenie prędkości obrotowej. Mając w pamięci te proste zasady regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego nie jest niczym skomplikowanym -
2020/04/02, 08:05:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.