Co zrobić, żeby nasze opony pozostawały w formie jak najdłużej? O jakich kwestiach koniecznie należy wiedzieć?

W końcu nadchodzi taki czas, gdy trzeba naprawić oponę. Myślimy wtedy, jak to zrobić? W jaki sposób obchodzić się z ogumieniem naszego wozu, by nie pogłębić mocniej usterki. Sporo napraw okaże się dla nas za trudna, w tej sytuacji dobrze jest skierować swoje kroki do zakładu wulkanizacyjnego, dla przykładu naprawa opon, w niektórych zaś przypadkach można spróbować własnych sił.

opony - wymiana
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Na początek trzeba przyznać, że dość zabójcza dla ogumienia naszego samochodu jest ostre wchodzenie w zakręt oraz zbyt mocne hamowanie, szczególnie w pojazdach, jakie nie są wyposażone w przeciwpoślizgowy system ABS. Czasem nawet wystarczy pojedyncze dość gwałtowne hamowanie na zablokowanych oponach, żeby spowodować tak zwane “przypalenie” gumy.

Opony (naprawa opon GENT) po tego typu wyczynie są już jedynie do wyrzucenia. Takie same rezultaty w postaci miejscowego, gwałtownego oraz mocnego tarcia mogą przysporzyć wadliwe hamulce, często w skutek nierównego zużycia bębnów albo niewłaściwie ustawionych okładzin hamulcowych. Nierównie ścieranie czoła bieżnika może także wskazywać na zbyt nadmierne luzy w zawieszeniu lub też układzie jezdnym, a także zużycie amortyzatorów.

Czy wpisy opublikowane na tej stronie (http://www.artmech.pl/wypozyczalnia-samochodow-dostawczych/torun/) ogólnie Cię zadowoliły? Myślimy, że tak. Ale, jeśli masz ochotę więcej, to wejdź tu.

Jednostronne zużycie bieżnika zaś będzie świadczyć o braku właściwej geometrii zawieszenia. W dosyć zadbanych samochodach o dobrej kondycji technicznej, całkiem duży wpływ na trwałość opon ma dbałość o utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w kołach. Przesadnie wysokie ciśnienie powoduje, iż z nawierzchnią będzie współpracować tylko środkowy pas czoła bieżnika. A to powoduje szybsze jego zużywanie. Natomiast za małe ciśnienie powoduje nadmierne odkształcenie się opony.


Więcej treści

Naprawa tylnej belki auta jest jedną z istotniejszych kwestii oddziałujących na stan samochodu

zaparkowany samochód osobowy
Oprawcowane przez: Howdy
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach zdecydowana większość ludzi posiada auta osobowe, dzięki którym jest w stanie na co dzień dużo sprawniej przemieszczać się między rozlicznymi punktami.

przechowalnia opon
Oprawcowane przez: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
W takiej sytuacji opona styka się z nawierzchnią tylko na krawędziach czoła bieżnika, a te szybko ulegają starciu. Co najgorsze przegięcia boków opon będą skutkować podniesioną temperaturą oraz zniszczeniem konstrukcji. I jeszcze jedna uwaga na koniec. Nim założysz opony, przykładowo w czasie
wiosennej zmiany opon, koniecznie je dokładnie obejrzyj. Sparciała guma niestety dyskwalifikuje oponę, która nadaje się tylko do wyrzucenia - Zdobądź więcej info. Taka guma jest po prostu niebezpieczna, ponieważ nie ma ona przyczepności. Można taką sytuacje porównać do tego jakby jechała po lodowisku. Ten krótki tekst powinien nam uzmysłowić jak niebezpieczny jest zły stan naszego ogumienia.

Kliknij śmiało ten odnośnik - przeczytasz w tamtym miejscu tak samo cenne treści. To wiarygodny serwis, który także jest warty zainteresowania!

Jak widać to nie jedynie kwestia estetyki.
2019/11/29, 07:24:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.