Niedoświadczony narciarz, jak się nie przewróci, to się nie nauczy, jednak niejeden z nich przecenia swoje umiejętności

Rozpoczynający naukę adepci narciarstwa, najczęściej zrywają sobie wiązadła kolanowe, z uwagi na to, że nie potrafią kontrolować jazdy nartami. Przede wszystkim konsekwencją jest odnowienie więzadła.

Aby ustrzec się od zbytecznych uszkodzeń i zabiegów chirurga, dobrze jest aby uprzednio zdobyć doświadczenie bezpiecznego upadania. Na początku musimy odnaleźć trenera nauki jazdy na deskach. I na wyborze trenera nie powinno się oszczędzać. Panowanie nad deskami to w początkowej fazie nauki duża tajemnica dla uczącego się. Ale poprawnie kontrolowany upadek, to ważny element narciarskiego przygotowania do sezonu.
kolano - zdjęcie rentgenowskie
Oprawcowane przez: Lena
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taka umiejętność przyda się gdy np. nabierzemy prędkości i narty będą sunęły tam gdzie one chcą, a nie tam gdzie my potrzebujemy.

Każda nasza witryna (https://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/namioty/czteroosobowe) zawiera jedynie interesujące informacje, które zostaną Ci w głowie na długo, więc bez wahania kliknij również tutaj.

Sekretem bezpiecznego upadania jest właściwe ułożenie ciała *(tu). Należy upadać pod ukosem. Próba upadku na tył zakończy się zapewne sporym przyspieszeniem zamiast zahamowaniem. Tendencja do przechylania się w tył, zwykle widoczna jest podczas wjazdu na bardziej nachylony odcinek trasy. Automatyczne cofnięcie się w tył przed stromizną, sprawia, że nie będziemy mogli zapanować nad nartami. Ważne jest, by w takich sytuacjach nie obawiać się pójść na przód. Oczywiście ten odruch kształtuje się w z czasem nabywania narciarskich umiejętności.

A jeżeli mimo wszystko zdarzy się, że naderwać więzadło kolanowe (tu)? Większość małych więzadeł, nawet gdy zdarzy nam się je nadwyrężyć, dojdą do prawidłowego stanu same po usztywnieniu kolana. Inaczej gdy dojdzie do zerwania więzadeł krzyżowych.


Więcej treści

Przeglądamy propozycje - gdzie możemy zatrzymać się będąc w Bieszczadach?

pensjonat w górach
Oprawcowane przez: Pawel Pacholec
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podróżnicy z całej Polski zjeżdżają się w obszary Bieszczadów przez cały rok. W zimie możemy jeździć na nartach, w okresie letnim częściej zdobywa się szczyty górskie wędrując szlakami turystycznymi. Z reguły spędza się tam kilka albo kilkanaście dni, dlatego warto zaznajomić się z propozycjami pensjonatów, w jakich będziemy mogli się zatrzymać.

Hipotetycznie można wzmacniać mięsień czworogłowy, ale prawda jest taka, że kiedyś, to kolano w końcu i tak wyskoczy. Dlatego lepsza będzie naprawa więzadła krzyżowego. Tuż po wypadku powinniśmy zgłosić się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wypisze nam skierowanie do ortopedy a może i podpowie, który chirurg ortopeda Kraków, jest świetnym fachowcem. Po roku możemy liczyć na pełny powrót do szusowania po nartostradach. Autor
2020/09/16, 07:27:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.