Noclegi we Władysławowie

Władysławowo to duży port rybacki, słynny ośrodek odpoczynkowy jak również turystyczna baza dla urlopowiczów organizujących odpoczynek nad morzem Bałtyckim. Miasto położone jest u nasady Mierzei Helskiej – najbardziej długiego polskiego półwyspu (trzydzieści cztery kilometry) oddzielającego zatoki Pucką oraz Gdańską. Miasto obejmuje trzy nadmorskie kąpieliska takie jak: Karwia, Jastrzębia Góra, Chłapowo i Chałupy, które częściowo mieszczą się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.


Plaża we Władysławowie
Oprawcowane przez: MatthiasHaas67
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Najbardziej fascynującym budynkiem w mieście jest Dom Rybaka, który ma wieżę widokową, wystawę rzeźby kaszubskiej, wystawę fotograficzną i restaurację. Z górnego tarasu wieży widokowej umieszczonego na wysokości sześćdziesięciu pięciu metrów, roztacza się pejzaż na przylądek Rozewie, Zatokę Pucką i Mierzeję Helską. Najcenniejszym zabytkiem sakralnym we Władysławowie jest kościół Pod Wezwaniem Wniebowzięcia NMP.

Wśród władysławowskich obiektów kulturalnych należy wyróżnić: Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii mieszczące się w willi, w której kiedyś przebywał generał, Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego a także Prywatne Muzeum Motyli w Domu Rybaka. Na osiedlu Rozewie znajduje się Latarnia Morska wybudowana w osiemnastym wieku i odremontowana w dziewiętnastym wieku. We Władysławowie mieści się też port, którego zachodni falochron pełni funkcję turystycznego mola. Wielbicieli sportu bezsprzecznie przyciągnie Aleja Gwiazd Sportu w otwartym dla wczasowiczów ośrodku olimpijskim w dzielnicy Cetniewo. Aleja biegnie od ulicy Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze Bałtyckie i pokryta jest granitowymi tablicami z gwiazdami, na których zamieszczono nazwiska sportowców i trenerów. Co roku latem organizowane są tutaj uroczystości dodania nowych gwiazd.

Dumą władysławowskich kąpielisk są rozległe i piaszczyste plaże (więcej na ten temat ).

Zainteresowałeś się tym działem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej (https://www.eholiday.pl/noclegi-mikolajki-25772.html) o tym wątku w następnym tekście, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Wybrzeże objęte granicami miasta ma długość dwudziestu trzech kilometrów i jest bardzo urozmaicone – od plaż przykrytych drobniusieńkim, białym piaskiem w głównych kąpieliskach, po skalistą plażę na Rozewiu. Szczególnie znanym kąpieliskiem są Chałupy - dawna kolonia rybacka z piękną, obszerną plażą i szkołą windsurfingową. Tutejsze płyciutkie i spokojne wody są niesłychanie przychylne do wykonywania tego sportu. Miejscowość stała się znana dzięki przebojowi Zbigniewa Wodeckiego „Chałupy welcome to” wychwalającego tutejszą plażę nudystów.

We Władysławowie odbywają się rozliczne, atrakcyjne imprezy kulturalne, między innymi (fajna baza) Letnie Koncerty Organowe i Kameralne, Jarmark Morski, Majówka połączona z wieloma imprezami akompaniującymi: Internetowym Rajdem Rowerowym, Zlotem Koniarzy, Zlotem Miłośników Samochodów Terenowych i pokazem latawców, Noc Świętojańska, Rybka we Władku, Kaszubskie Łodzie pod Żaglami i Festiwal Dorsza. Turystów którzy zdecydowali się na nadmorskie nocleg Władysławowo kilkukrotnie zdziwiło ogromem atrakcji jak również sezonowych imprez.

Na wczasowiczów przyjeżdżających do miejscowości czeka multum rozmaitych dodatkowych atrakcji, między innymi: Lunapark Sowiński z najwyższą kolejką górską w naszym kraju, „ciuchcia” kursująca na trasie Władysławo – Jastrzębia Góra, rejsy kutrem rybackim, czy też loty paralotnią z klifu.


Charakterystycznymi częściami krajobrazu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego będącego częścią Władysławowa, są strome klify, barwne wąwozy, rozciągłe piaszczyste plaże i bory sosnowe.

Jeśli chcesz uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie, to czytaj tu kuchnia podlasia kolejne wiadomości. Należy kliknąć w ten link.

Na jego obszarze utworzono parę rezerwatów przyrody, m.in. Dolinę Chłapowską ochraniającą nadmorską dolinę erozyjną i interesującą roślinność obrastającą krawędź Kępy Swarzewskiej. Park dysponuje znakomitymi warunkami do uprawiania windsurfingu i żeglarstwa przybrzeżnego, zarówno na otwartych wodach morza, jak i w Zatoce Puckiej.
Oprawcowane przez: k.s.
2020/01/24, 07:41:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.