Czym jest filtr cząstek stałych oraz czemu należałoby go usunąć?

Filtr cząstek stałych to znaczy DPF to ceramiczny osadnik, który jest instalowany w silnikach Diesla. Jego podstawowym zadaniem jest większa ochrona środowiska, toteż filtr ten pozostał stworzony z myślą o ekologii. Aczkolwiek okazuje się, iż coraz więcej osób zaleca usuwanie filtra cząstek stałych, ponieważ nieraz zamiast pomagać przysparza on jeszcze więcej kłopotów. Z jakiej przyczyny?

silnik
Oprawcowane przez: Lanà
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze jednym ze skutków posiadania takiego filtra jest częstsza rotacja oleju, a to na pewno wiąże się nie tylko z większymi kosztami, lecz także jego rozrzedzaniem co wiąże się z częstymi naprawami a nawet koniecznością wymiany. Bez wątpienia nie można tego kłopotu zbagatelizować, bowiem wtenczas może to doprowadzić do nadzwyczaj poważnej awarii i zepsucia silnika i jego osprzętu. Olej silnikowy jest aktualnie uznawany za substancję, jaka jest nadzwyczaj zła dla środowiska, dlatego zwiększona częstotliwość zlewania smarowidła na pewno nie ma na środowisko dobrego wpływu. Koszty napraw związane z filtrem cząstek stałych są naprawdę wysokie, oprócz tego coraz częściej ma się też do czynienia z trudniejszą eksploatacją.
samochód
Oprawcowane przez: Grant.C
Na podstawie: http://www.flickr.com
Filtr cząstek stałych wywołuje też produkowanie nadmiernie dużej temperatury w układzie wydechowym lub też przerywane cykle wypalania filtra, nie mówiąc już o tym, iż sprawia większe spalanie w czasie oczyszczania co też jest szkodliwe dla środowiska. Tak więc pomimo wysokich oczekiwań odnośnie lepszej troski otoczenia, filtr cząstek stałych nie do końca okazał się słusznym pomysłem, albowiem na dłuższą metę rozwiązanie to nie jest do końca przydatne.

Warto też nadmienić, że samo założenia filtra jest niesłychanie drogie, wskutek tego mnóstwo osób nie decyduje się na to rozwiązanie. Natomiast kierowcy, jakich wóz ma ów filtr nierzadko decydują się na jego usunięcie. Usunięcie filtra cząstek stałych nie jest takie skomplikowane, albowiem należy jedynie odłączyć ów element.

To przyciągający oko post, ale poza tym sprawdź również inny zbliżony oraz równie nieszablonowy materiał - my zalecamy to źródło (http://www.calus-p.pl/66-stojaki-rowerowe-modulowe-na-2345-rowerow/56-maly-dziecinny.html).

br>
Jeśli zainteresował Cię nasz opis, to chcielibyśmy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod kolejnym linkiem znajduje się na Ciebie interesujące zagadnienie.

Usługa taka jest jednak też dość kosztowna, na ogół waha się od 1,5 do 3 tysięcy złotych.
2020/02/07, 07:52:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.