Przegląd samochodu po zimie czynnością często marginalizowaną

Każdy właściciel samochodu doskonale zdaje sobie sprawę jak spore potrafią być koszty wiążące się z jego codzienną eksploatacją.


Po zimowych miesiącach auto należy oddać do przeglądu jest to po prostu konieczne.


Wnętrza w stylu skandynawskim
Oprawcowane przez: www.dekoral.pl
Na podstawie: www.dekoral.pl


Więcej treści

Na co należy zwarać uwagę podczas kupowania nowego auta?

samochód
Oprawcowane przez: JOHN LLOYD
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z roku na rok zakup kolejnego samOChodu jest dla statystycznego Polaka coraz bardziej osiągalny. Pomimo tego zdobycie odpowiednich środków wciąż żąda znacznie dłuższego czasu, niż jest to konieczne w przypadku obywatela krajów za naszą zachodnią granicą.


klocki hamulcowe ford focus
Oprawcowane przez: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


dzieci
Oprawcowane przez: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednak paradoksalnie duża część kierowców poszukuje krótkoterminowych oszczędności przez omijanie serwisów szerokim łukiem. Jest to spory błąd, jaki raczej wcześniej niż później da znać o sobie w najmniej odpowiedniej sytuacji. Pozimowy serwis nie zakańcza się na zmianie ogumień z zimowych na letnie. Jeśli nie mamy pojęcia co może ulec awarii to w przyszłości wyrzuty można mieć tylko do siebie. Kupno takich części jak klocki hamulcowe Ford Focus, albo jakiejkolwiek innej popularnej marki będzie zawsze wiązać się z pokaźniejszym wydatkiem, wyjątkowo gdy jest on nieplanowanym. Brak przeglądu w krótkofalowym rozrachunku może pozwolić oszczędzić pieniędzy jednak w przyszłości pominięte kwestie powrócą i znacznie nadwyrężą portfel. Wbrew pozorom wydatki związane z przeglądem niekoniecznie muszą być spore. Wczesna wizyty umożliwia przygotowanie się na przyszłe zakupy oraz dookreślenie najistotniejszych priorytetów względem zmiany określonych części – jak na przykład klocki hamulcowe Ford Focus. Unikanie konieczności dokonania przeglądu samochodu po okresie zimy, kiedy się ono bardziej eksploatuje jest zbędnym kuszeniem losu. Brak przeglądu to nie większy portfel tylko znaczniejsze ryzyko wypadku w trakcie prowadzenia pojazdu.


Znalezienie punktu serwisowego, którego ceny będą w stanie wpasować się w potrzeby kierowcy oraz jego możliwości finansowe jest aktualnie łatwe – należy tylko poszukać odpowiednio wcześnie. Nie jest warto ryzykować życiem oraz zdrowiem dla krótkofalowej oszczędności.
2019/10/02, 07:38:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.