Ponieważ każda forma ruchu jest dobra

Wielu dzisiejszych rodziców pamięta jeszcze czasy, kiedy ich największym marzeniem było posiadanie roweru, łyżew czy wrotek. Zdobycie nie tylko sprzętu sportowego, lecz nawet odpowiedniego do treningów ubioru, wymagało najczęściej wielkiej determinacji. Współcześnie na rynku znajdziemy całą masę akcesoriów potrzebnych do uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych, lecz czymś coraz rzadziej spotykana jest motywacja naszych pociech do ruchu. Dzieci coraz częściej czas wolny spędzają przed komputerem, zaś rodzice zadają sobie pytanie, w jaki sposób skłonić dziecko lub nastolatka do aktywności wykraczającej poza świat gier.
zobacz ofertę
Oprawcowane przez: kaythaney
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co należy uczynić by zachęcić dzieci do ruchu? Musimy posiadać dobry pomysł i to wystarczy. Warto zacząć od biegania, z racji iż bieganie jest naturalną i właściwą formą ruchu dla dzieci. Wiedzmy jednak, że poważniejsze treningi dobrze jest wdrożyć dopiero po okresie dojrzewania. Choć w każdym wieku należy zaczerpnąć informacji na temat tego jak biegać, by nie zrobić sobie krzywdy. Podstawą jest tętno spoczynkowe, najprościej mówiąc: obraz wytrenowania organizmu. Jeśli nie jest nam obca aktywność fizyczna – pulsometr pokaże niższe tętno - ciekawa strona. A przecież im wolniej bije nasze serce, tym większa szansa na długowieczność. Znając swoje tętno, możemy kontrolować każdego dnia stan organizmu i pod tym kątem dostosowywać poziom treningów.

aktywność
Oprawcowane przez: Apteka-zdrowie.eu
Na podstawie: www.apteka-zdrowie.eu
Każda forma aktywnego spędzania czasu jest dobra, a jeśli poza tym połączona jest z przednią zabawą, łączymy przyjemne z pożytecznym. Porcję ruchu oraz dużo emocji dostarczy młodszemu, jak i starszemu pokoleniu stół do cymbergaja. Cymbergaj wyrabia refleks, uczy zręczności i skłania do wspólnej zabawy. Spisuje się o każdej porze roku, dlatego nie dziwi fakt, że gra cieszy się wiele lat tak ogromnym powodzeniem.


Więcej treści

Czy wszyscy mogą uprawiać jogging?

lekarz sportowy
Oprawcowane przez: Life Mental Health
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wśród mieszkańców większych aglomeracji trwa moda na bieganie. Coraz więcej osób w Polsce ćwiczy, a prawie 40 procent wśród nich robi to systematycznie. Jak widać w tej dziedzinie życia coraz prędzej doganiamy kraje Europy Zachodniej. Również z punktu widzenia ekonomii jest to bardzo dobry wskaźnik. Rosnące zainteresowanie wegetariańską kuchnią oraz sportem coraz liczniejszej rzeszy Polaków oznacza, że poprawia się poziom życia w Polsce.


Jedno jest pewne: gdy spędzamy czas wolny na kanapie, z pilotem od telewizora, istnieje niewielka szansa na wychowanie człowieka, dla którego sport będzie przyjemnością w życiu. Nie dopuśćmy do tego.
2022/02/12, 07:29:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.