Dziś nie jesteśmy sobie w stanie pojazdów bez klimatyzacji

To zapewne nie ocieplenie klimatu, albo też globalne ocieplenie jest tego powodem


Wszystkie nowe samochody, wyposażone są w klimatyzację. Coś, co potocznie nazywamy "klimą", okazało się czymś oczywistym dla każdego kierowcy.
A istotnie, okresy letnie mamy coraz gorętsze, sami też na wakacje jeździmy do coraz egzotyczniejszych państw. W związku z tym, w prawie wszystkich pojazdach, dostępnych w naszych sklepach klimatyzacja proponowana jest w standardzie.


Dlatego niepokoi nas wadliwie działająca klimatyzacja w naszym pojeździe.


złom
Oprawcowane przez: Alan
Na podstawie: http://www.flickr.com


Klient, który ma choćby średnie pojęcie o zasadzie działania klimatyzacji we własnym samochodzie, wie że pierwszym elementem który przychodzi nam na myśl, przy źle działającej klimatyzacji może być sprzęgło klimatyzacji- Skontrolowanie więc tegoż podzespołu dokonuje natychmiast nie jeden naprawiający.


Samo sprzęgło jest najbardziej narażonym na awarię elementem całego układu. Przekłada ono napęd z silnika do kompresora klimatyzacji. Najczęstszym źródłem awarii jest zwyczajnie zepsuta tarcza dociskowa. To zaś powoduje zazwyczaj tarcie o koło pasowe. Powoduje to wytworzenie wysokiej temperatury. To zaś prowadzi do spalenia cewki elektromagnetycznej.


Drugim istotnym składnikiem jest kompresor klimatyzacji- . Jest to pompa, której zadaniem jest tłoczenie pierwiastka ziębiącego w strukturze systemu chłodzenia. Kompresor ten zakładany jest zazwyczaj na silniku.
Obydwa te detale są przypuszczalnie najważniejszym elementem ogólnego układu klimatyzacji. To właśnie ich dobór ma istotne wagę dla prawidłowo pracującej klimatyzacji.
2022/11/29, 08:38:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.