Cudze sławicie swego nie znacie czyli... dlaczego nie Egipt?

Lato jest świetnym czasem na poznawanie naszego kraju. Mam czasami odczucie, że nie doceniamy swego państwa. Wszyscy zachwycają się zagranicznymi atrakcjami Grecji; z pewnością jest tam bardzo ciekawie ale i my nie mamy się czego wstydzić. Aby odnaleźć atrakcyjne miejsca musimy nieco poszukać, z reguły samodzielnie ale ma to też swe pozytywy - nikt nie będzie nam narzucał gdzie i po co mamy się udać albowiem nie mamy problemu z językiem.

Kraków nocą
Oprawcowane przez: YougoPL
Na podstawie: http://www.flickr.com
W każdej chwili możemy zboczyć z wytyczonego szlaku oglądać lokalizacje mniej popularne. Co nam to da? Nasycimy potrzebę przygody. Mało tego na standardowe pytanie - to zdjęcia starego Krakowa - - możemy z satysfakcją odpowiedzieć: nie, to pobliża (i tutaj padnie jakaś nazwa) ale też ciekawie. Warto także w bibliotece poszukać przewodnika po okolicy jaką będziemy odwiedzali, nawet wyruszając do - wydawałoby się - najbardziej znanego Krakowa.

W pierwszej chwili sądzimy, że to miasto, o ile chodzi o zabytki, niczym zaskoczyć nas nie może. Jednakże możemy się zdziwić, włodarze miasta bowiem zdają sobie sprawę z tego, jakie znaczenie dla budżetu miasta mają atrakcje dla turystów. Nie ulega wątpliwości iż duże wpływy do kasy miejskiej dostarczają pamiątki Kraków - - ostatnio słynie na przykład z trasy powiązanej z polskimi literatami związanymi z tym miejscem.

Jeśli masz chęć zgłębić więcej faktów na omawiane zagadnienie - poczytaj również wszystko, co Cię ciekawi na ten temat.

Korzystając z nowoczesnego telefonu możemy wybrać się w słoneczny dzień na spacerek aby odwiedzić miejsca jakie inspirowały Miłosza albo też Wisławę Szymborską.


Więcej treści

Trzeba sprawdzić co proponują nam wycieczki jednodniowe do Wrocławia

Wrocław
Oprawcowane przez: Alberto Cabello
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zazwyczaj kiedy udajemy się w celach turystycznych do jakiegoś miasta, to chcemy jak najwięcej zobaczyć, a jeśli na zwiedzanie nie mamy zbyt dużo godzin, to chcemy mieć gwarancję, że zwiedziliśmy chociaż te najistotniejsze miejsca. I przez to właśnie tak sporym zainteresowaniem cieszą się wycieczki jednodniowe Wrocław, które robione są w sposób regularny przez calutki rok, a które skupiają się właśnie na tych najistotniejszych aspektach miasta.
Naturalnie, jak w pozostałych miastach, znajdziemy tu ławeczki na których można posłuchać fragmentów utworów literatów którym dana ławeczka została poświęcona. Ja, jeśliby mnie kto zapytał, każdemu rekomenduję Kazimierz - dzielnicę miasta która, szczególnie w letni wieczór, potrafi urzec nawet najmniej wrażliwego obieżyświata.

Idealną chwilą aby się w Kazimierzu zakochać jest czas kiedy odbywa się tam Tydzień Kultury Żydowskiej. Wtedy zapachy oraz dźwięki sprawiają, iż ma się odczucie że zdjęcia starego Krakowa raptem ożywają. Możemy także - co jest nie byle jaką atrakcją - na zaaranżowanych warsztatach odkryć kuchnię żydowską a także nauczyć się tradycyjnego tańca. Zwiedzając Kraków pamiątki nabyte na straganie nie muszą być wyłącznym wspomnieniem, mogą być nim również te niepowszednie umiejętności.
2020/10/09, 09:25:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.