Polecane plaże za granicą

Na wakacyjne wojaże za granicami kraju, Polacy chętnie wyruszają do Chorwacji. Dubrownik i jego okolice to znakomity wybór. Cudne widoki, gwarantowana aura, tysiące wysepek, rezerwaty przyrody, stare zabytki, także wyrafinowane potrawy. Chorwacja to kilometry wybrzeży, tysiące wysp i błękitna woda. To sprawia, że kraj ten od lat jest oblegany przez Polaków.

Trogir w Chorwacji
Oprawcowane przez: Carine06
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gościnność mieszkańców, z którymi częstokroć swobodniej porozumieć się po polsku aniżeli po angielsku, pociąga poniektórych wędrowców co roku w te same lokalizacje. Jakkolwiek plaża jest z pewnością największym atutem tego uroczego kraju, to należałoby również wybrać się do jego kontynentalnej części, gdzie znajduje się Park Narodowy Jezior Plitwickich.

Położony w centralnej Chorwacji, w sąsiedztwie granicy z Bośnią i Hercegowiną, zachwyca każdego.

Jeśli szukasz tego typu materiałów, co te omówione w naszym tekście, to w artykule (http://www.intersport.pl/sporty/sporty-wodne/odziez/szorty.html) znajdującym się tutaj na pewno je znajdziesz.

Jeziora Plitwickie znajdują się na terenie masywu będącego częścią Gór Dynarskich, jaki ciągnie się przez cały Półwysep Bałkański. Ogromny park z soczysto zielonymi drzewami ukrywa na swoim obszarze aż 16 szmaragdowych jezior zespolonych mniejszymi i większymi kaskadami. Te kaskady czystej wody w otoczeniu wapnistych klifów przynoszą bajeczny pejzaż.

Między tarasowo usytuowanymi jeziorami, złączonymi mnogimi ciekami, także wodospadami w skałach dolomitowych i wapniowych, znajdują się trasy turystyczne. Oglądanie ułatwia statek (https://sofun.com.pl/) i kolejka turystyczna.

Chorwacja latem
Na podstawie: bilety-lotnicze.biz.pl
W zależności od tego jakim czasem się rozporządza, można wybrać między kilkunastoma romantycznymi trasami. Najkrótsza trasa zajmuje 2 h, zaś najdłuższa cztery razy tyle. przyjechać tutaj wczesnym świtem, gdy jeszcze nie ma tłumów, a odcień wody razem z budzącym się dniem nabiera unikalnej barwy.

Więcej treści

Urlop w stolicy Tajlandii czyli garść informacji o tym, co trzeba wiedzieć planując wylot do tego miasta.

Bangkok
Oprawcowane przez: DCWG
Na podstawie: Tajlandia, Bangkok
Zmniejszające się ceny za połączenia lotnicze sprawiają, że dalekie, pełne egzotyki kraje cieszą się coraz większym zainteresowaniem urlopowiczów. Jednym z chętniej wybieranych miejsc na wakacyjny wyjazd są południowo-azjatyckie kraje, wśród których zdecydowanie największą popularnością cieszy się Tajlandia.


Dla podróżników niezorganizowanych stale znajdzie się miejsce na nocleg, nawet w sezonie. Miejscowi oferują pokoje w hotelach, jak i noclegi prywatne. Na podróż do Chorwacji można się zdecydować liniami lotniczymi, bądź osobistym autem. Lot jest o wiele szybszy, ale i droższy, z kolei tańszy przejazd prywatnym czterokołowcem jest niezwykle dokuczliwy. Wybór zależy od indywidualnych wymogów.
2019/10/08, 07:14:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.