Gdzie Polski powinni pojechać warszawscy biznesmeni, którzy pragną przez parę dni naprawdę odpocząć

Praca w międzynarodowej korporacji na pewno daje możliwość zawodowego spełnienia, ale równocześnie bywa stresująca, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę stanowiska kierownicze. Nic zaskakującego w tym, że niejeden zniechęcony dyrektor wyczekuje wolnego jak kania dżdżu, a najchętniej wyjechałby w jakieś ciche zakątki i to nie zawsze w sezonie wakacyjnym. Jesienią i wiosną również można fantastycznie odpoczywać poza miastem.

wypoczynek na Podlasiu
Oprawcowane przez: Richard Heyes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na początek zaproponujemy wypad w południowo-wschodnie regiony kraju. Mazury, Suwalszczyzna bądź Podlasie są zlokalizowane ok. 300 km od miasta stołecznego, więc podróż nie będzie nazbyt długa i uciążliwa. W trakcie tych paru, a nawet dziesięciu dni, mądrzej nie załączać komputera czy telewizora, lecz nastawić się na odpoczynek na łonie natury.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś rzeczywiście niecodziennego? Nie ma najmniejszego problemu - spójrz na to (www.btzielonadolina.pl/gondola-na-sniezke) a satysfakcja będzie zapewnione.

Organizowanie tej podróży można rozpocząć od znalezienia dobrego noclegu. Luksusowo urządzone hotele powinny w tym przypadku ustąpić miejsca niedużym obiektom, zatem fraza pensjonaty (z tego źródła) albo gospodarstwa agroturystyczne Warmia okaże się pomocna we wspomnianym poszukiwaniach.

Więcej treści

Baza noclegowa w górach na śniegowe szaleństwa i urocze próżnowanie

relaks w górach
Oprawcowane przez: SkiStar
Na podstawie: http://www.flickr.com
Malownicze pasma gór już od paru lat kuszą entuzjastów sportów zimowych świetnymi warunkami śniegowymi, bardzo dobrze przygotowanymi nartostradami o różnorodnym stopniu przeszkód oraz pięknymi widokami. Masyw Śnieżnika to idealne tereny do trenowania aktywności fizycznej. Duże opady śniegu w połączeniu z urozmaiconymi stokami pozwalają odnaleźć się każdemu, niezależnie od stopnia zaawansowania.


Znalezienie noclegu poza granicami wielkich miejscowości staje się sprawą kluczową - sensowniej wybrać placówki usytuowane na wsiach, z dala od ulicznego gwaru. Przed rezerwacją pokoju dobrze byłoby skontrolować, czy wybrany ośrodek udostępnia turystom rowery - jeżeli nie, to warto zapakować do auta swój własny. Koniecznie należy też poszukać najbliższych ścieżek rowerowych i mieć w kieszeni mapę okolicy.

wypoczynek na Podlasiu
Oprawcowane przez: MIKI Yoshihito
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktywny odpoczynek jest rzecz jasna rekomendowany, ale w te deszczowe przedpołudnia niełatwo jeździć na rowerze. Z tego powodu warto poszukać innych atrakcji. Jeszcze na etapie szukania zakwaterowania, czyli przy wpisywaniu w internet hasła pensjonaty Podlasie - bądź pokoje województwo warmińsko-mazurskie, warto szczegółowo przeglądnąć strony internetowe ogłoszeniodawców. Wiele ośrodków umieszcza informacje o miejscach, które warto odwiedzić w okolicy. A jeżeli takich danych nie ma, to zaraz po przyjeździe trzeba obligatoryjnie pójść do punktu informacji turystycznej. Można również popytać gospodarzy obiektu wypoczynkowego, jakie miejsca są godne uwagi. O niektórych zabytkach tradycyjne przewodniki milczą, za to niektórzy rdzenni mieszkańcy są w stanie opowiadać o nich całymi dniami.
2022/06/03, 07:12:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.