Atrakcje polskiego wybrzeża, czyli co zobaczymy w okolicach Stegny

Molo w Sopocie, gdańska starówka, a może imprezowe Międzyzdroje? Większe i rozpoznawalne w ofertach atrakcje to nie wszystko co polskie wybrzeże ma do pokazania.

Morze, Bałtyk - zachód słońca
Oprawcowane przez: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli nie preferujemy tłoku, czy wybierania po schemacie i popularności rozglądnijmy się za alternatywnymi ośrodkami. Jest ich na wybrzeżu dziesiątki, jak nie setki. To zwykle małe miejscowości z jednym, góra kilkoma kościołami (przewodni motyw wycieczek), „tubylcami” żyjącymi najczęściej z turystyki. Ci ostatni zdają sobie sprawę, że ich okolice nigdy nie wygrają na cyfry z historycznymi molochami (Gdańsk) ani imprezownią (Międzyzdroje) gdzie do białego rana bawią się celebry ci.

A wybierzmy na przykład Kąty Rybackie domki letniskowe (kliknij po więcej). Miejscowość położona tuż u początku drugiego półwyspu kraju, oferująca – rzecz jasna poza łatwymi do wychwycenia rybami – zielone połacie lokalnych lasów, które prowadzą aż do granicy z Federacją Rosyjską.

Jeśli szukasz podobnych wiadomości, co te zaprezentowanie w niniejszym opracowaniu, to w artykule (https://www.eccotravel.eu/izrael/) zamieszczonym tu na pewno je znajdziesz.

W okolicy znajduje się większa miejscowość - Stegna domki. Okolice są nader interesujące nie tyle przez naturalną krainę pobliskiego parku krajobrazowego, ale przede wszystkim plaże. W sezonie zjeżdżają do Stegny tysiące turystów, a mimo to nie kojarzy się jej z kurortem przeludnionym, co widzimy chociażby w Trójmieście, czy w Międzyzdrojach.

Więcej treści

W jakie miejsce lepiej jest jechać na wakacje albo ferie, do jakiegoś krajowego kurortu czy gdzieś za granicę.

stok
Oprawcowane przez: Kyle Pearce
Na podstawie: http://www.flickr.com
Corocznie wielu ludzi musi podjąć wybór, gdzie spędzać swoje wakacje czy ferie. Do dyspozycji przede wszystkim będzie nasz kraj, na pewno bardzo piękny, a z drugiej denerwujący wieloma rzeczami. Na przykład latem bez przerwy ogromnym zainteresowaniem cieszą się wakacje nad Morzem Bałtyckim. Lecz często bywają tu problemy z pogodą, wiele osób będzie też narzekać na strasznie wysokie ceny i ogromną komercję.


Stegna domki i rejon to doskonała baza wypadowa do Trójmiasta, ale też w drugą stronę - na pojezierze. W pobliżu znajdziemy pozostałości hitlerowskiego obozu koncentracyjnego, niedaleko będziemy mogli oglądać naturalne, centralne ujście królowej polskich rzek, czyli Wisły. Na wspomnianą Warmię przeprawimy się wycieczkowym statkiem. Okoliczne drogi nie należą do najlepszych, wybierając się na wakacje w ten rejon polskiego wybrzeża lepiej nie wyprawiać się autem z niskim zawieszeniem. Czysto praktycznie i ochronnie zaleca się postawienie na lokalnych przewoźników, a nawet drogę morską.

Jak w przypadku organizacji wakacyjnego wojażu, warto zrobić stosowne rozeznanie regionu. Internet, informatory turystyczne, nawet spytanie właścicieli stancji – przydaje się na wczasach każda wiedza, dzięki której zorganizujemy swój czas, ale i zaoszczędzimy parę dobrych groszy. Do pełni szczęścia pozostaje jedynie słoneczna pogoda, której mimo chęci nie sposób przewidzieć.
2021/04/28, 13:28:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.