Jakie akcesoria muszą znaleźć się w prywatnym warsztacie?

Nieistotne, czy najmujemy niewielką kanciapę, czy też żyjemy w dużym domku jednorodzinnym – co jakiś okres u każdego z nas ma prawo wydarzyć się kłopot cieknącego zlewu lub zdjęcia czekającego na przymocowanie na ścianie.


Narzędzia do napraw
Oprawcowane przez: David Mulder
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z tego względu mały, prywatny warsztat to obligatoryjny element – może być w postaci małej kanciapy do napraw albo być sporą szufladą z niezbędnymi akcesoriami. Istotne, żeby to miejsce było odpowiednio wyekwipowane.

Żadna złota rączka nie może odnaleźć się bez wielu akcesoriów, chociaż popularnie wydaje się, że niezbędny jest wyłącznie młotek i śrubokręt. Dodatkowo powinno także wyposażyć się w mały zestaw ćwieków wszelkiej wielkości. Spis głównych akcesoriów warsztatowych rzeczywiście reprezentuje młotek i wkrętak, jednak na nich ta lista się nie zamyka, bo tego typu fundamentem jest także zestaw kluczy nasadowych. Jeśli czujemy w sobie miłość do dłubania, lista zakupów będzie zdecydowanie większa, aniżeli w przypadku ludzi, którzy i tak w kluczowym momencie wolą zdać się na usługi specjalistów.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym portalu materiał? Kliknij zatem poza tym ten link i sprawdź więcej info mata do samochodu na opisywany problem!

Dla majsterkowiczów niezbędne będą także kolejne akcesoria, między innymi bogata paleta elektronarzędzi, a dodatkowo nagrzewnica do warsztatu lub dobrej jakościowo stoły do warsztatu zrobione z metalu.

Do głównego zestawu narzędziowego trzeba dopisać następny element, a mianowicie miarki. Przede wszystkim, pojedyncza standardowa, metalowa, składana – tzw. calówka, a także podręczna, zwijana. Niezbędna może się wydawać także poziomnica, bez której nie damy sobie rady w wielu typowych sytuacjach. Niepotrzebny bowiem będzie zestaw kluczy nasadowych, jeżeli nie będziemy wiedzieli, czy przykręcana przez nas półka dywaniki (na tej stronie) huśtawka do ogrodu stoi nie krzywo i jest stosownie skręcona jednocześnie w pionie, jak i w poziomie. Dla osób, które w kanciapie spędzają długie wieczory i wszystkie wolne chwile, niezwykle potrzebną rzeczą jest, wspomniana wcześniej, nagrzewnica do warsztatu. Nagrzewnica to narzędzie służące do ogrzewania powietrza, a zatem zapewnianie przyjemnej do pracy temperatury w warsztacie, nawet zimą.
2020/01/29, 07:16:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.