Jak należy się zachować w przypadku wypadku drogowego?

Kolizja czy wpadek drogowy nie są zdarzeniami jakie możemy przewidzieć, jednakże warto się na nie wcześniej w pewien sposób przygotować, w takim stopniu, aby nie tracić całkiem głowy na miejscu zdarzenia i nie popełnić całej masy błędów, które mogą nas potem kosztować sporo nerwów jak też funduszy. Na pewno dobrze jest mieć na uwadze to, iż w ogólnych warunkach ubezpieczeń wymienione są działania, które powinniśmy wykonać, jak też to czego nam czynić nie wolno, bowiem o ile nie zastosujemy się do wyznaczonych zasad, firma ubezpieczeniowa może odmówić nam wypłaty odszkodowania czy obniżyć jego wysokość.
laweta
Oprawcowane przez: Emilio Labrador
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co zrobić na początek w przypadku wypadku lub kolizji? Przede wszystkim musimy zabezpieczyć miejsce zdarzenia aby zapobiec powiększeniu się strat. Miejsce karambolu należy oznakować przez postawienie trójkąta ostrzegającego a także włączenie awaryjnych świateł. Jeśli będziemy uczestnikami kraksy, naszym obowiązkiem jest bezzwłoczne usunięcie samochodu na pobocze tak, aby nie - pełna treść - utrudniać ruchu innym kierowcom. Gdy są ofiary śmiertelne lub osoby poszkodowane nie możemy ruszać samochodów. W takim przypadku mamy obowiązek zatroszczyć się o to, by poszkodowanym udzielono natychmiastowo pomocy lekarskiej. Najlepiej mieć w wozie formularz oświadczenia o zdarzeniu na drodze, w którym możemy przedstawić przyczynę wypadku, a także zakres uczynionych szkód a także dokładne dane osób które były uczestnikami kraksy. W przypadku ubiegania się o odszkodowanie, zakład ubezpieczeniowy będzie wymagał od nas: danych dotyczących samochodu, danych dotyczących kierującego autem i numeru polisy .


Więcej treści

Co daje nam przeszkolenie motorowodne i jakie rzeczy możemy tak naprawdę dzięki niemu robić?

szkolenia motorowodne
Oprawcowane przez: esharkj
Na podstawie: http://www.flickr.com
Szkolenia motorowodne, a więc szkolenia posiadające na celu nauczyć nasze osoby sterować motorówkami, to kursy mające możliwość trwać nawet jeden dzień. W zależności od tego, czego potrzebujemy, mamy możliwość uzyskać pomoc w całkowity sposób minimalną, jak również przebyć cały proces, zaczynając od samej teorii, przechodząc przez praktykę, aż po zwieńczający egzamin ze przyswojonej przez samego siebie wiedzy.

Pamiętajmy że w razie kolizji nie można dokonać jakichkolwiek zmian w pojeździe. nie (witryna internetowa) można dokonywać reperacji, ani także korzystać z pomocy rzeczoznawcy, jeżeli wcześniej nie zostały dokonane oględziny pojazdu przez agenta naszego firmy ubezpieczeniowej. Można jedynie dokonywać czynności , które umożliwią nam dalszą bezpieczną jazdę. Jeśli jest to niemożliwe, pozostaje nam wynajęcie autolawety w szczecinie oraz odstawienie samochodu do warsztatu. Po wypadku drogowym mamy obowiązek jak najprędzej poinformować o nim naszą firmę ubezpieczeniową (nie powinno to nastąpić dalej niż w terminie wskazanym w ogólnych warunkach ubezpieczeń).
2018/10/03, 07:14:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.