Wzorzyste kartki pocztowe – podtrzymujmy miłą tradycję

Nadchodzą święta, dlatego warto jak najbardziej pomyśleć o spędzeniu czasu ze swoimi bliskimi. Mamy to szczęście, jeżeli możemy wspólnie z innymi zasiąść do stołu, porozmawiać, opowiedzieć o swoim planach i najważniejszych wydarzeniach. Nie zawsze jednak taka możliwość, aby się wspólnie spotkać jest. W takim wypadku, tak czy inaczej warto pamiętać o bliskich, choćby wysyłając do nich kartki pocztowe. Dzisiaj ten zwyczaj jest coraz mniej popularny, ponieważ wolimy zatelefonować, przesłać smsa bądź porozmawiać przez internet. Każdy sposób jest jak najbardziej dobry, jeżeli w ten sposób podtrzymujemy pozytywne relacje z najbliższymi. Jednak tradycyjne sposoby, tak jak wspomniane przesłanie pocztówek ma swój urok, jakiego ani sms, ani nawet wideo rozmowa nie zastąpią.

pisanie listu
Oprawcowane przez: Kristina D.C. Hoeppner
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie poligrafia jest mocno rozwinięta (por.: plakaty Szczecin), tym samym kartki pocztowe mogą być naprawdę atrakcyjne. Oczywiście wybór pod tym względem jest bardzo duży: od tych prostych kartek, z wydrukowanym zdjęciem, po te trójwymiarowe, które może wykonać wyłącznie drukarnia posiadająca specjalne oprzyrządowanie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które na pewno docenią nasi bliscy, jest wykonanie takiej kartki również samodzielnie. Wystarczy jeśli o to chodzi kupić raptem parę przyborów i chwilę przeanalizować co chcielibyśmy aby znalazło się na takiej kartce, a wykonanie będzie o wiele łatwiejsze niż sądzimy. Prawdą jest, że w praktyce bardzo często po prostu nie chce nam się brać za takie rzeczy lub – jak to zwykle tłumaczymy – nie mamy na to czasu. Jednakże taka kartka własnoręcznie zrobiona, ani nie jest droga, ani nie jest wysoce pracochłonna, natomiast może być dla adresata bardzo miłą niespodzianką.

Może Cię też zainteresować - drukarnie


Więcej treści

Wybierz się do Maroka już teraz oraz daj się ponieść rozrywce w tym bajkowym państwie

Fotobudka
Każdy człowiek zasługuje na wytchnienie. Wiemy, iż jedni uwielbiają relaksować się w pokoju gościnnym przed telewizorem, inni natomiast kochają aktywny wypoczynek.

listy
Oprawcowane przez: 24oranges.nl
Na podstawie: http://www.flickr.com
W końcu, jeśli przywykliśmy już do smsów, czy widorozmów, kiedy raptem pojawi się nam w skrzynce list z przesłaną do nas kartką, z pewnością będziemy miło zaskoczeni. Tego rodzaju drobiazgi są w cenie, zwłaszcza w świecie, w którym wszystko możemy kupić – robiąc coś samodzielnie pokazujemy, że nam zależy na odbiorcy, że chcemy obdarzyć go czymś oryginalnym i poświęcić na to swój czas i energię. Większość ludzi, jak najbardziej tego rodzaju działania doceni.
2021/07/27, 07:56:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.