Jakie są rodzaje lutownic i czy można nimi łączyć elementy dachów?

Prawdopodobnie każdy z nas posiada pośród swoich kolegów kogoś, kogo określa się mianem złota rączka. Taki specjalista umie naprawić prawie wszystko za pomocą typowych przyrządów.
kupić
Oprawcowane przez: ///amy///
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednym z nich jest znana od lat lutownica, jaka może służyć do łączenia różnych wykonanych z metalu części, które jednak nie są narażone na znaczne wysilenia. Jest ona wykorzystywana do robót dekarskich i przy naprawie sprzętów elektronicznych czy w modelarstwie. Za jej pomocą można też wypalać dekoracyjne wzorki na płaszczyźnie drewna.

Interesuje Cię istotna propozycja (http://www.motolegend.pl/sklep-2-n-Odziez-Motocyklowa) sprzedaży tego typu produkty? Zachęcamy więc do kliknięcia w podany link. W nim wyszukasz ich znacznie więcej.

Lutownica zwieńczona jest tzw. grotem, czyli wymienną metalową końcówką. Im są one cieńsze, tym w większym stopniu precyzyjne czynności można robić. Są groty proste i zakrzywione, przy czym wykorzystuje się je do czynności o różnych charakterach. Lutownica funkcjonuje na zasadzie podgrzania spoiwa łączącego lutowane części. Zazwyczaj jest to stop cyny oraz odmiennego metalu. Do lutowania części elektronicznych powinno się wykorzystywać stopu o 40 procentowej zawartości cyny, natomiast do lutowania elementów wykonanych z blachy ocynkowanej - stopu o 60 % zawartości cyny. W tym przypadku można by lutować np. rynny albo pokrycia dachowe.


Żeby czynność lutowania była wykonywana bez problemów, stosuje się poza tym kalafonię albo pastę do lutowania.

Wręczamy Ci darmowe wejście do następnych niezwykle interesujących wpisów, które są na oddzielnej witrynie. Należy tylko kliknąć w podany link.

Składniki te ułatwiają złączenie lutowanych części. Bardzo popularne są lutownice, jakie rozgrzewają się dosyć długo (ok. parę minut). Mają one moc ok. 30-70W. Urządzenia szybko się nagrzewające, zatem lutownice transformatorowe, nagrzewają się w trakcie tylko paru sekund.
Redukuje to niebezpieczeństwo zniszczenia elementu lutowanego. Takie lutownice mają ok. 100W mocy. Trzeba mieć w pamięci, że do lutowania elementów elektronicznych, powinniśmy się posługiwać lutownicą o relatywnie niewielkiej mocy.
2020/07/06, 07:48:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.