Dodatkowy bagażnik samochodowy - przeznaczony na tył albo dach samochodu

Czym konkretnie bywa bagażnik w aucie każdy wie - jest to miejsce, w którym mamy możliwość przewozić wszelakiego rodzaju rzeczy, o ile co oczywiste się one tam zmieszczą, oraz czy przypadkiem nie zniszczą go (mówimy tu o środkach niebezpiecznych, które to są zmuszone być przewożone w specjalnych bagażnikach, przystosowanych do nich).
Często bywa w taki sposób, iż bagażnik w naszym aucie bywa zbyt mały, dlatego właśnie powstały bagażniki "zewnętrzne", o których to dziś trochę opowiemy.


paliwa
Na podstawie: pixabay.com


Bagażnik samochodowy zewnętrzny to bardzo komfortowy oraz tak naprawdę pożądany przedmiot w przypadku szczególnie wymienionym powyżej. Tego rodzaju bagażniki charakteryzują się zazwyczaj ciekawymi kształtami oraz przeróżnymi rozmiarami, które możemy po dobierać pod względem liczby rzeczy, które to bardzo chcemy w nich przewieźć lub po prostu ich rozmiarem. Powstało kilka rodzajów bagażników tego konkretnego typu, jednak zazwyczaj stosowanymi bywają bez wątpienia bagażnika na tył, oraz dach samochodu, które mocujemy z pomocą specjalnych uchwytów. Jak bardzo łatwo się zorientować, nie każdy bagażnik - sprawdź wykładziny bagażnikowe może pasować do każdego samochodu, dlatego właśnie zanim taki w ogóle wykupimy warto wypytać o niego sprzedawcę. Na dodatek trzeba pamiętać, iż niektóre bagażniki - mówimy tutaj na temat tych na dach - mają możliwość zostać "po doczepiane" do niego tylko jeżeli posiadamy na nim tak zwane "relingi", które to umożliwiają naszym osobom po doczepiać nie jedynie standardowy "box" bagażnik, lecz także taki chociażby przeznaczony dla rowerów.
Co zaś tyczy się bagażnika tylnego, bardzo często mamy możliwość go zaobserwować w trakcie jazdy, w szczególności drogami ze sporo większą liczbą samochodów. Takie bagażniki są przeznaczone przede wszystkim dla rowerów a także do umocowania dodatkowego koła markowe felgi w razie przebicia.
2020/05/17, 07:46:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.