Jakie układy są testowane podczas przeglądu technicznego oraz z jakiego powodu to tak ważne?

Wszyscy posiadacze zarejestrowanych pojazdów mechanicznych, czyli m.in. samOChodów, motocykli czy też autobusów są zobowiązani do cyklicznego wykonywania przeglądów technicznych.


firma
Oprawcowane przez: Ministerio de Relaciones Exteriores
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jest to sprawa bezpieczeństwa posiadacza oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego.


Więcej treści

W imporcie produktów pomoże Ci jedna z instytucji celnych z północy naszego kraju

szkoła
Oprawcowane przez: Charles Starrett
Na podstawie: http://www.flickr.com
Posiadanie swojej spółki to za każdym razem najdogodniejsze rozwiązanie. Świadomość tego, że nie musimy pracować na czyjś biznes jest z całą pewnością podbudowująca.


okręgowa stacja kontroli pojazdów
Oprawcowane przez: Sunil Soundarapandian
Na podstawie: http://www.flickr.com


Podczas tego typu przeglądu badane są wszystkie układy związane z bezpieczeństwem. Mogą być to przykładowo układ hamowania, amortyzatory, oświetlenie czy układ kierowniczy. Kontrole tego typu przeprowadza każda okręgowa stacja kontroli pojazdów za z góry określoną cenę zależną od konkretnego typu środka transportu.

Jeśli chcesz zdobyć dodatkowe dane na omawiany wątek, odkryj ponadto (http://www.serwis.biz.pl) inne nasze serwisy na zbliżony temat - one też są ciekawe.

Na opłatę wpływa także to, czy też dany pojazd posiada instalację gazową lub zaczep holowniczy. Pracownicy stacji są zobowiązani do pobrania należności za przegląd przed jego wykonaniem, co w efekcie redukuje liczbę niesprawnych technicznie samochodów. Cena ta w przypadku samochodu osobowego wynosi ok. 100 zł.

Kliknij śmiało ten link i użyj linku, aby poznać więcej danych na opisywany tutaj temat - one także Cię zainteresują.

Jeżeli ma on dodatkowo hak holowniczy albo instalację LPG, to cena badania nieco rośnie.


Podczas takiego przeglądu odnotowywany jest również przebieg pojazdu, co ma zredukować liczbę niegodziwych praktyk co poniektórych handlarzy samochodów. Po zakończonym badaniu każdy kierowca może okazać chęć na wysłanie mu przypomnienia o zbliżającym się terminie następnego badania. Od jego rezultatów jest zależne to, czy taki pojazd zostanie dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Badanie przeprowadzane jest co roku z wyjątkiem pojazdów fabrycznie nowych, które to muszą zaliczyć takie badanie dopiero po 3 latach.


Poza tym zakres badania technicznego jest uzależniony od rodzaju konkretnego środka transportu. Nie są to kwoty bardzo duże, ponieważ dla przykładu w razie autobusu opłata to około 200 złotych.
2020/05/19, 07:54:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.