Obowiązkowe wyposażenie pojazdu

Wielu kierowców ma kłopot z wymienieniem wszelkich oprzyrządowań, jakie stanowią konieczne wyposażenie auta.


Okazuje się, że lista przedmiotów, jakie trzeba wozić w czterokołowcu, w ogóle nie będzie długa.


Gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy - to jedyny sprzęt, jaki obowiązkowo musi znajdować się w każdym wozie jadącym po polskich drogach.

Intrygujący wpis? Więc na pewno spodoba Ci się też informacja z witryny (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-ogrodowe-techkar/opryskiwacz-reczny,2,7010), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Wystarczy w niego kliknąć.

Minimalna wielkość gaśnicy to jeden kilogram, aczkolwiek powinna posiadać ona także homologację oraz ważne techniczne badania, które powinniśmy co roku odnawiać. Jeżeli chodzi o trójkąt , to również należy zatroszczyć się o jego homologację. Pamiętajmy także, by w razie awarii ustawić go na drodze w odległości od 30 do 50 m poza terenem zabudowanym, bądź stu metrów na drodze ekspresowej bądź autostradzie. W przeciwnym przypadku grozi nam mandat w wysokości stu pięćdziesięciu złotych.


pojazd - obrazeczek
Oprawcowane przez: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com


Więcej treści

Najodpowiedniejsze części zamienne do własnych pojazdów

laptop Apple
Oprawcowane przez: Ian Lamont
Na podstawie: http://www.flickr.com
Auta zapewniają nam swobodę i możliwość szybkiego przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. Z ich pomocą mamy możliwość poczuć się wolnymi i szybko wypełniać swoje sprawy, ale dobrze pamiętać, że własny samochód to nie tylko przyjemność, lecz także obowiązek.


Jak to jest z apteczką samochodową? Okazuje się, iż samochodowa apteczka wcale nie jest obowiązkowym wyposażeniem wozu. Policjanci podkreślają jednak, iż warto zaopatrzyć się w taki rynsztunek, bowiem może on przydać się nam w najmniej przewidywanych przypadkach.

Szukasz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/audi/a5) na pewno Cię zaciekawi, ponieważ są tam wiele bardzo ciekawych informacji.

Oprócz apteczki samochodowej, nieobowiązkowe są też: holownicza linka, hak holowniczy, żarówki zapasowe, kamizelka odblaskowa, koło zapasowe razem z podnośnikiem oraz kluczem do odkręcania kół. Każdy z tych przedmiotów warto jednakże mieć przy sobie, bowiem może być przydatny w sytuacji awaryjnej.


Warto także posiadać przy sobie udzielania pierwszej pomocy, jaką możesz nabyć na stacjach benzynowych ewentualnie wydrukować z netu. W ten sposób wyposażony możesz bez skrępowania wyjechać w podróż bez niepokojów o bezpieczeństwo własne i pasażerów.
2019/05/14, 11:36:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.