Turnusowy Egipt. Czym kusi urlopowiczów?

Urlop nad Morzem Śródziemnym to marzenie wielu urlopowiczów. O odpoczynku w przyjaznej Italii, na greckim półwyspie albo na francuskim lazurowym wybrzeżu marzą tysiące pracujących przez rok turystów. Nawet kilka dni spędzonych nad Morzem Śródziemnym pozwala odreagować nagromadzone trudy i przystąpić do nowych wyzwań ze wzmożoną siłą.

egipt
Oprawcowane przez: Adam Inglis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najpopularniejsze kierunki, rejsy? Jeśli planujemy wczasy po europejskiej stronie akwenu mamy do wyboru podróż do celu sposobem lądowym. Wszelkie niewygody zrekompensuje podróżnym tańszy bilet. Planującym urlop z większymi zasobami portfela pozostają przeloty. Rezerwacja, kilka godzin na lotniskach i już jesteśmy w jednym z południowych krajów Europy.

Wycieczka w stronę afrykańską, zmusza nas do wybrania lotu i… każe brać pod uwagę ryzyko. Jest ono związane z niedawnymi zamieszkami politycznymi. Dla ceniących każdą chwilę podróży w grę wchodzi przy okazji spokojny rejs między kontynentami. Trasy na Egipt (https://eccoholiday.com/kraj/egipt/), Izrael, czy Turcję należą do najciekawszych we wschodnim sektorze Morza Śródziemnego.

Zwolenników szybkiego rejsu do celu będą interesować wyłącznie linie samolotem. Jeżeli w grę wchodzi Egipt (przejdź do strony) czy inne państwa Afryki przy Morzu Śródziemnym mamy sporą liczbę przewoźników powietrznych. Sami wybieramy standardy: od tańszych przewoźników po naprawdę ekskluzywny lot.

Ojczyzna Kleopatry skupia większość atrakcji w delcie Nilu. W tropikach zwrotnikowego słońca obejdziemy historyczne ośrodki (Kair, Aleksandria), będziemy podziwiać najsłynniejsze budowle starożytności – piramidy. Przejazd wielbłądem, czy zanurzenie się w bardzo słonym Morzu Czerwonym – to jedynie ciekawsze z wakacyjnych atrakcji, które czekają odwiedzających Egipt.

Więcej treści

Szeroki wybór świetnych propozycji wycieczek z biura

All inclusive wakacje
Na podstawie: iiimillenium.pl
Podróżowanie po atrakcyjnych, choć niekoniecznie dalekich krajach umożliwia odkrywanie nieznanych dotąd miejsc. Wyjątkowość każdej wycieczki ma duże znaczenie i to właśnie pokazuje duże spektrum możliwości. Nauka poprzez wyjazdy jest najistotniejszą formą poznawania świata. Wskazuje na to biuro podróży z niezwykle szeroką ofertą. Dzięki profesjonalnej pomocy ekspertów można wybrać wycieczki na wysokim poziomie. Stuprocentowe rozumienie potrzeb każdego klienta jest ważne!


Im dalej od obu mórz Egipt zmienia się w suchą pustynię. Znika wielkomiejski zgiełk, urodzajny Nil, a my przemierzamy obszary tubylców -Beduinów na wielbłądach i nieliczne oazy jakiegokolwiek życia. W te rejony większość turystów się nie zapuszcza. Nie są przyzwyczajeni na taką dawkę słońca i faktyczne braki wody pitnej.

Dla większości odpoczywających klasyczny, inspirujący Egipt pozostaje żyznym trójkątem na północy, upalną Aleksandrią, sfinksami i nurkowaniem. To dla nich tysiące Europejczyków zmierzają do Egiptu.
2021/05/19, 14:20:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.