Gdzie poszukiwać dobrego używanego samochodu?

Jeśli upierasz się już, iż chcesz kupić wóz sprowadzony spoza granicy, szukaj wozu z krajowej sieci dilerskiej, najlepiej wyprzedawanego przez posiadacza bez udziału osób pośredniczących.
auto
Oprawcowane przez: Alexander P.F. Stijlaart
Na podstawie: http://www.flickr.com


giełda aut powypadkowych


usługi pomocy drogowej
Oprawcowane przez: Lars Plougmann
Na podstawie: http://www.flickr.com


Używane samochody są w naszej ojczyźnie znacznie tańsze niż przykładowo w Niemczech, a jednak opłaca się je sprowadzać. Opłaca się handlowcom. Tajemnica tkwi w tym, że zazwyczaj wybierane są pojazdy najgorsze i najtańsze, powypadkowe lub z olbrzymim przebiegiem. Najlepszy czterokołowiec to taki, który proponowany jest przez pierwszego posiadacza (nie pomylić z „pierwszym posiadaczem w naszym kraju”). Zresztą nieomal zawsze osoby prywatne będą mieć bardziej realne oczekiwania finansowe niż handlarze i nawet kiedy stan pojazdu nie będzie idealny, to przynajmniej cena będzie niższa. Często jednakże bywa tak, że prywatna osoba sprzedaje wóz w dobrej wierze jako niemający wad, nie mając pojęcia, że sama uprzednio dała się naciąć handlarzowi. Z tej przyczyny w każdym wypadku trzeba sprawdzać pojazdy i nie dawać wiary w żadne zapewnienia.


Giełda aut powypadkowych to również miejsce, w którym kupisz czterokołowiec w ciekawej cenie. W necie z kolei pojawiają się wyjątkowo ciekawe ogłoszenia, których wspólną właściwością jest ograniczony kontakt ze sprzedawcą, np. tylko z pomocą kontaktowego formularza. Telefon, o ile jest podany, bez ustanku milczy. Po nawiązaniu kontaktu ze zbywcą można się dowiedzieć, że np. pojazdu nie ma w naszym kraju, jednak może być przesłane firmą spedycyjną po wpłaceniu zaliczki.
Zbywcy nie władają w sposób biegły językiem polskim, nierzadko korzystają z elektronicznego tłumacza. Propozycje te to wyłącznie próby wyłudzenia – pomimo pozorów dosyć częste. Naiwnych nie brakuje!
2017/12/05, 14:35:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.