Niewielki kraj z ogromnym wyborem atrakcji turystycznych czyli co ciekawego można zobaczyć na wycieczce w Izraelu

Państwa Afryki północnej są coraz częstszym miejscem na turystyczne wycieczki. Maroko, Tunezja czy Egipt to kraje powszechnie znane na turystycznej mapie świata. Lecz coraz większą popularnością w ostatnim czasie się cieszy niewielki Izrael, i to zarówno wśród osób chcących zwiedzić miejsca religijnego kultu, jak również dla wielbiciele przepięknej podwodnej przyrody.

sprawdź to
Oprawcowane przez: Shiny Things
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Izraelu nie zabraknie niczego - tak naprawdę żeby zwiedzić dokładnie ten wspaniały kraj, to należałoby przeznaczyć na to przynajmniej kilka tygodni. Jednak przeważnie tyle czasu nie będą mieć na to, więc muszą się skupić na najważniejszych atrakcjach, jakie Izrael może zaoferować. Do największych zalicza się Morze Czerwone, z niezwykłym podwodnym światem na rafach koralowych. W miastach położonych nad nim znajduje się rozwinięta baza do nurkowania - zarówno dla osób z dużym doświadczeniem, jak i dla pierwszy raz próbujących zejścia pod powierzchnie wody ze sprzętem do nurkowania.

Lecz dla zdecydowanej większości odwiedzających Izrael w pierwszej kolejności kojarzy się z miejscIzrael (szczegóły w podanym źródle)tu religijnego - i trudno sobie wyobrazić, żeby udając się tam na wycieczkę nie zwiedzić najważniejszych miejsc związanych z religią. Wiele wycieczek nastawia się jedynie na to - ich program dopasowany jest do osób, które chcą jak najwięcej zobaczyć. Dla chrześcijan głównym miejscem do zobaczenia w tym niezwykłym kraju będzie Jerozolima - to w niej łączą się losy Żydów, mułzułmanów i chrześcijan. W Jerozolimie najchętniej oglądane są miejsca religijnego kultu, ale oprócz tego miasto to może zaproponować ogromną ilość innego rodzaju zabytków, przykładowo takich jak potężne mury albo prawie tysiącletni bazar.

Więcej treści

Kołobrzeg, tutaj nie ma czasu na nudę!

urlop
Oprawcowane przez: Ludo
Na podstawie: http://www.flickr.com
W każde wakacje nad polskie morze ściągają miliony wczasowiczów. Powód jest jeden. W całej Europie nie ma takich plaż jak tutaj. Dużych, białych i z miękkim piaskiem. W związku z tym, nie musimy lecieć do Turcji czy Egiptu, aby na własnej skórze poczuć upalne słońce i naładować akumulatory na resztę roku.


Będąc w Izraelu - atrakcyjna oferta - niezbędnie trzeba zobaczyć teatrakcyjna ofertaci związane z życiem Jezusa, czyli Betlejem i Nazaret. Oprócz tych miejsc w Izraelu jest do oglądnięcia sporo innych zabytków, starych budowli i zamki, niekiedy pochodzących sprzed kilkunastu wieków, kraj ten jest również miejscem, gdzie znajduje się sporo niezwykłych parków narodowych ze wspaniałą przyrodą.
2019/11/14, 15:09:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.