Filtr oleju to klucz do prawidłowej eksploatacji samochodu

Prawidłowa eksploatacja pojazdu to w szczególnej mierze kwestia zastosowania należytych filtrów. Tak jak inne części auta, również one mają swoją długość życia, której przekraczanie niesie za sobą przykre dla kierowców skutki kolejnych wymian i kosztów.
Pierwszym, widocznym z zewnątrz filtrem jest
filtry do aut sportowych
Oprawcowane przez: Ben
Na podstawie: http://www.flickr.com
filtr powietrza. Przez niego przechodzi powietrze oraz wychwytywane są mniejsze zanieczyszczenia. Jego zadaniem jest niedopuszczenie do oleju i silnika większych cząsteczek brudu, czy pyłu. Wymiana takiego elementu kosztuje w okolicach 100 złotych, filtr taki powinien umożliwić kilkanaście tysięcy kilometrów przebiegu. Z kolei regularniejszej wymianie podlega filtr oleju. Jest on odpowiedzialny za wychwytywanie zanieczyszczeń z płynu, które pojawiają się w trakcie pracy silnika. To drugi poziom filtru, który usuwa to, czego nie wyeliminował wcześniej filtr powietrza. Ten od oleju jest podatny na wszelkiego rodzaju niedociągnięcia. Najczęściej wyłapuje większe cząsteczki pyłu, ale także drobne elementy metalowe. Z tym elementem nie ma takich problemów jak z filtrem paliwa, natomiast jeśli chodzi o filtr oleju .


Więcej treści

Mechanik jako solidny profesjonalista

Sporty ekstremalne- motor
Oprawcowane przez: Robert Tadlock
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie sporo osób nabywa auta używane niewiadomego pochodzenia, jakie wymagają stałych remontów.


Własny samochód jest to wielka wygoda i oszczędność czasu, jednakże każdy, kto kupuje czterokołowiec używany musi posiadać świadomość, że w niedługim okresie trzeba odstawić auto do mechanika.


Filtracja paliwa odpowiada za odpowiednią jakość płynu, który napędza nasz samochód. Zdecydowanie bardziej wyczuleni powinni być posiadacze silników Diesla niż zwykłych na benzynę. To kwestia rozwiązań konstrukcyjnych. Do najczęściej stosowanych form filtrowania zaliczane są filtry siatkowe zabezpieczające i te wykonane z papieru.


Umiejscowienie, w jakim znajduje się filtr paliwa , to przestrzeń między pompą a wtryskiwaczem. Gdzieniegdzie filtr paliwa umieszcza się schowany głęboko w trzonie silnika, w przestrzeniach podwozia, z odpowiednią obudową. Nie jest to wygodne dla kierowców. Dlatego też stosuje się pierwszą z wymienionych lokalizacji. Jest to rozwiązanie czysto pragmatyczne. Jednak jeśli chodzi o usterki wadliwego wykonania, sama eksploatacja nie potrwa długo. Dobrej marki filtr paliwa powinien zapewnić kierowcy kilkadziesiąt, a dokładniej 15-50 tysięcy przejechanych bez konieczności wymiany kilometrów. Uzależnione jest to nie tylko od zamontowanego filtra, ale też od dolewania benzyny lub oleju napędowego stosownej jakości.
2020/07/11, 07:40:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.