Filtr oleju to klucz do prawidłowej eksploatacji samochodu

Prawidłowa eksploatacja pojazdu to w szczególnej mierze kwestia zastosowania należytych filtrów. Tak jak inne części auta, również one mają swoją długość życia, której przekraczanie niesie za sobą przykre dla kierowców skutki kolejnych wymian i kosztów.
Pierwszym, widocznym z zewnątrz filtrem jest
filtry do aut sportowych
Oprawcowane przez: Ben
Na podstawie: http://www.flickr.com
filtr powietrza. Przez niego przechodzi powietrze oraz wychwytywane są mniejsze zanieczyszczenia. Jego zadaniem jest niedopuszczenie do oleju i silnika większych cząsteczek brudu, czy pyłu. Wymiana takiego elementu kosztuje w okolicach 100 złotych, filtr taki powinien umożliwić kilkanaście tysięcy kilometrów przebiegu. Z kolei regularniejszej wymianie podlega filtr oleju. Jest on odpowiedzialny za wychwytywanie zanieczyszczeń z płynu, które pojawiają się w trakcie pracy silnika. To drugi poziom filtru, który usuwa to, czego nie wyeliminował wcześniej filtr powietrza. Ten od oleju jest podatny na wszelkiego rodzaju niedociągnięcia. Najczęściej wyłapuje większe cząsteczki pyłu, ale także drobne elementy metalowe. Z tym elementem nie ma takich problemów jak z filtrem paliwa, natomiast jeśli chodzi o filtr oleju http://ford.auto.pl/filtr-oleju-c-3_41_1178_1670_1671.html http://ford.auto.pl/filtr-oleju-ford-focus-fiesta-transit-diesel-p-935.html.


Więcej treści

Opony do auta - jakie wybrać i gdzie wymienić?

Opony samochodowe
Na podstawie: www.interopony.pl
Samochód, opony
Oprawcowane przez: iStock
Na podstawie: iStock
Zbliża się zima, z pewnością niedługo temperatura spadnie poniżej zera, spadnie śnieg i na drogach pojawi się lód. W związku z tym większość Poznaniaków albo już założyła opony zimowe, albo dopiero ma zamiar to zrobić. Niektórzy dopiero mają w planach kupno nowych opon, ze względu na to, że zeszłoroczne już przestały być bezpieczne, a jeszcze inni zastanawiają się gdzie kupić opony letnie na kolejny rok. Niestety jest to spory wydatek, który może całkiem istotnie ograniczyć zasobność naszego portfela, co nie jest mile widziane, zwłaszcza w czasie przed Świętami Bożego Narodzenia. Dlatego też każdy szuka możliwości zaoszczędzenia paru groszy. Jednak co zrobić, aby wydając jak najmniej kupić odpowiedniej jakości wyrób?


Filtracja paliwa odpowiada za odpowiednią jakość płynu, który napędza nasz samochód. Zdecydowanie bardziej wyczuleni powinni być posiadacze silników Diesla niż zwykłych na benzynę. To kwestia rozwiązań konstrukcyjnych. Do najczęściej stosowanych form filtrowania zaliczane są filtry siatkowe zabezpieczające i te wykonane z papieru. http://ford.auto.pl/filtr-paliwa-c-7_30_1005_1009_1013.html


Umiejscowienie, w jakim znajduje się filtr paliwa , to przestrzeń między pompą a wtryskiwaczem. Gdzieniegdzie filtr paliwa umieszcza się schowany głęboko w trzonie silnika, w przestrzeniach podwozia, z odpowiednią obudową. Nie jest to wygodne dla kierowców. Dlatego też stosuje się pierwszą z wymienionych lokalizacji. Jest to rozwiązanie czysto pragmatyczne. Jednak jeśli chodzi o usterki wadliwego wykonania, sama eksploatacja nie potrwa długo. Dobrej marki filtr paliwa powinien zapewnić kierowcy kilkadziesiąt, a dokładniej 15-50 tysięcy przejechanych bez konieczności wymiany kilometrów. Uzależnione jest to nie tylko od zamontowanego filtra, ale też od dolewania benzyny lub oleju napędowego stosownej jakości.
2018/06/22, 00:15:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.