Gdzie kupować części zamienne?

Czasami ceny nowych części zamiennych potrafią być naprawdę wysokie. Nie dziwi zatem, iż redukujemy koszty. Jednak czy zawsze możemy sobie na pozwolić na "cięcie kosztów"? Kiedy należy kupić element nowy, a kiedy kupić tańszą część zamienną?


części samochodowe
Oprawcowane przez: Don Graham
Na podstawie: http://www.flickr.com
W przypadku napraw części blacharskich z czystym sumieniem polecamy wykorzystać elementy używane. Wymiana drzwi czy błotnika na element z drugiej ręki, w idealnym stanie jest lepszym rozwiązaniem niż np. montaż taniego zamiennika. Ich wykorzystanie nie wiąże się raczej z żadnym ryzykiem, dodatkowo łatwo nam wizualnie oszacować stan takich elementów. Wybór nieużywanych części zamiennych jest natomiast wskazany, kiedy chodzi o części elektroniczne, odpowiadające za nasze bezpieczeństwo. Liczniki, pompy, komputery sterujące poduszkami powietrznymi muszą być fabrycznie nowe.

Wtedy mamy pewność co do tego, że część jest w pełni sprawna. Sklepy, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą części samochodowych możemy znaleźć w sieci. Czasami są to oferty nowych, oryginalnych części (pełna treść) sprzedawanych przez autoryzowane serwisy, jednak w o wiele atrakcyjniejszych cenach niż w sklepach stacjonarnych. Firmy zapewniają nam najwyższej jakości usługi. Zobacz: zobacz (zobacz).

W razie wątpliwości mamy szansę sprawdzenia czy e-sklep istnieje w rzeczywistości. Żadna szanująca się firma nie narazi się na negatywne komentarze na forach internetowych - troska o klienta to dla nich priorytet. Ryzyko, że padniemy ofiarą oszustów jest nikłe. Korzystanie ze sprawdzonych sklepów internetowych daje nam pewność, że nowe części są sprawne i ich pochodzenie jest zgodne z prawem.


Sklep z elektroniką
Oprawcowane przez: Danny Choo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie mamy styczność z ofertami w sieci, w których osoby prywatne oferują w sprzedaży części elektroniczne. Trzeba jednak liczyć się z tym, że korzystanie z podobnych usług może okazać się niebezpiecznym pomysłem. Nie mamy bowiem pewności, że, nabyte przez nas części nie posiadają wad i nie pochodzą z kradzieży. Jeśli jednak mamy pewność, że części pochodzą z legalnego źródła, musimy szczególnie wnikliwie sprawdzić ich stan, model i numer katalogowy.
2017/08/26, 12:48:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.