Kiedy twój wóz nie jest w stanie już dłużej jeździć, wywieź go na złom i weź za to gotówkę

Właściwy stan techniczny samochodu bywa istotny dla bezpieczeństwa poruszających się nim pasażerów i reszty uczestników ruchu drogowego. W sytuacji, kiedy samochód nie wypełnia już wymogów bezpieczeństwa, powinien być wyłączony z obiegu oraz złomowany.

Kiedy pragnie się pozbyć wozu

Nadchodzi chwila, kiedy właściciel pojazdu zostaje zmuszony do pozbycia się wysłużonego auta. Jeśli samochód (sprawdź) jest już w tak kiepskim stanie, że nikt nie interesuje się jego zakupem i renowacją, pozostaje jedynie złomowanie pojazdu i wyrejestrowanie go. Aby to zrobić trzeba poszukać stacji demontażu wozów oraz zgłosić chęć zezłomowania auta. Trzeba wiedzieć, że tego typu przedsiębiorstwa płacą kierowcom niewielkie sumy za rozmontowane auta, zatem można mieć na uwadze mały przypływ gotówki.

Więcej treści

Pojazdy i nie tylko

Samochód sportowy
Oprawcowane przez: Nan Palmero
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie dla każdego tematyka motoryzacyjna jest czymś interesującym. Ale jest sporo osób, które kochają wszystko, co związane z autami lub motorami. Jeśli chodzi o motoryzacja należy pamiętać, że jest to niesamowicie pojemna dziedzina. Nie wystarczy znać marek samochodów, żeby uważać, że wie się wszystko o motoryzacji. Zresztą trudno wskazać ludzi, którzy naprawdę znają się na większości gałęzi dotyczących tej branży.


Stacje demontażu funkcjonują w calutkiej Polsce

W ostatnim czasie zaczęto kłaść wielki nacisk na usunięcie z krajowych ulic wozów, jakie kiepskim stanem mogą zagrażać sobie i pozostałym uczestnikom ruchu. To sprawiło, że znacznie przybyło miejsc zapewniających szansę rozmontowania samochodu. Jeśli pragniemy wyzbyć się auta i potrzebne nam złomowanie samochodów poznań (kliknij), Warszawa, Kraków oraz inne większe miasta zapewniają szeroki wybór jednostek demontażowych.
złom
Oprawcowane przez: Alexander Synaptic
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki temu można porozumieć się z paroma zakładami oraz sprawdzić, czy gdzieś można liczyć na większe fundusze za pozostawiony wehikuł. Pomocy można poszukiwać także w internecie, wprowadzając w Google frazę łączącą daną pomoc i najbliższą okolicę, na przykład "auto złom toruń" (link).

Pamiętaj, by zabrać dokumenty

Kiedy chce się wyzbyć nieużywanego samochodu na Śląsku oraz znaleźć dobry auto złom Zabrze będzie doskonałą alternatywą. Należy wcześniej zadzwonić do określonego zakładu i zyskać pewność, że przedsiębiorstwo dysponuje lawetą, która przewiezie stare auto. Zabierając samochód (strona internetowa) na złomowanie, warto pamiętać, by zabrać ze sobą istotne dokumenty, a zatem dowód rejestracyjny czy umowę kupna. Z dokumentem odebranym ze stacji demontażu, można pojechać do Wydziału Komunikacji, żeby wyrejestrować samochód.
2018/09/18, 07:15:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.