Nieco gimnastyki

Dla ludzi wykonujących siedzącą pracę zalecany jest odpoczynek w ruchu. Oczywiście sport powinni uprawiać wszyscy, bo to najłatwiejszy sposób na utrzymanie wigoru i wysokiej formy. Większości ludzi jednak niełatwo jest zmusić się do codziennego wysiłku. W dobrej sytuacji są właściciele psów. Posiadanie czworonoga zobowiązuje do wychodzenia z domu minimum kilka razy na dzień, na co najmniej kilkanaście minut. To już dobry początek. Każdy moment ruchu na dworze przyczynia się do polepszenia kondycji.
Pies
Na podstawie: http://pixabay.com
Wstań wcześniej!

Tak w zasadzie najlepszym rozwiązaniem jest codzienna gimnastyka z rana. Ten kwadrans aktywności fizycznej pozwala świetnie rozpocząć dzień. Może to być marszobiegi. Zaledwie pół godziny niespiesznego truchtu daje ogromny ładunek energii. Bardzo dobrze sprawdza się też pływanie. Zwłaszcza w czasie letnich miesięcy, gdy jest ciepło i świeci słońce, poranne wyjście na basen może poprawić humor.

Pies - trener

Więcej treści

Dlaczego dobre akcesoria trekkingowe obecnie niesamowicie dobrze się rozchodzą?

trekking
Na podstawie: pixabay.com
Jak perfekcyjnie wiadomo ruch jest człowiekowi niezbędny by mógł prawidłowo żyć codziennie. Jak bowiem wiadomo w czasie kultywowania sportu w organizmie emitują się bardzo pomocne substancje, jakie powodują, iż nie tylko zatrzymujemy dobrą kondycję i bardzo dobry wygląd, lecz również jesteśmy dużo odporniejsi na stres i choroby i czujemy się szczęśliwsi.


Naturalnie jeśli posiadamy psa, powinniśmy wykorzystać ten fakt.

Jeśli zamierzasz dowiedzieć się, które strony są sugerowane przez różne osoby, to zobacz polecane info na taki temat. Może Cię ono bardzo zaciekawić.

Skoro i tak wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy z tego użytek. Dobrze jest zainteresować się choćby frisbee dla psa. To dyscyplina sportu która polega na rzucaniu dyskiem, który w locie chwyta nasz czworonożny przyjaciel. Nie dość, że jest to wspaniała zabawa, to można też uczestniczyć w zawodach, brać udział w różnorodnych konkurencjach. Naturalnie jest mnóstwo odmian dogfrisbee. W niektórych konkurencjach należy wykonywać dalekie rzuty, w innych sekwencję kilku.

Zabawa z psem
Na podstawie: http://pixabay.com
Ten sport ( KLIK) także wymaga treningu, opracowania swojej doskonałej techniki rzutów, wyszkolenia psa. Jest to jednak dająca mnóstwo radości rozrywka i oczywiście nie trzeba natychmiast chcieć brać udziału w zawodach. To świetny sposób na zabawę z psem, która tym samym zastąpi nam „zwyczajne” ćwiczenia fizyczne.

Rusz się z kanapy

Wysiłek fizyczny oznacza zdrowie! To nie wyświechtany frazes, to oczywista prawda. Należy uprawiać sport, praktykować aktywny wypoczynek, pamiętać o gimnastyce, by przez długie lata zachować zdrowie. A jeśli nie uda się nam znaleźć motywacji w sobie - zawsze warto przygarnąć ze schroniska psa, który może być świetnym motywatorem do wychodzenia z domu. Pełny energii zwierzak sprawi, że poranna gimnastyka wejdzie nam w nawyk - kilkanaście minut spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.
2019/09/04, 15:18:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.