Nieco gimnastyki

Dla ludzi wykonujących siedzącą pracę zalecany jest odpoczynek w ruchu. Oczywiście sport powinni uprawiać wszyscy, bo to najłatwiejszy sposób na utrzymanie wigoru i wysokiej formy. Większości ludzi jednak niełatwo jest zmusić się do codziennego wysiłku. W dobrej sytuacji są właściciele psów. Posiadanie czworonoga zobowiązuje do wychodzenia z domu minimum kilka razy na dzień, na co najmniej kilkanaście minut. To już dobry początek. Każdy moment ruchu na dworze przyczynia się do polepszenia kondycji.
Pies
Na podstawie: http://pixabay.com
Wstań wcześniej!

Tak w zasadzie najlepszym rozwiązaniem jest codzienna gimnastyka z rana. Ten kwadrans aktywności fizycznej pozwala świetnie rozpocząć dzień. Może to być marszobiegi. Zaledwie pół godziny niespiesznego truchtu daje ogromny ładunek energii. Bardzo dobrze sprawdza się też pływanie. Zwłaszcza w czasie letnich miesięcy, gdy jest ciepło i świeci słońce, poranne wyjście na basen może poprawić humor.

Pies - trener

Więcej treści

Dlaczego dobre akcesoria trekkingowe obecnie niesamowicie dobrze się rozchodzą?

trekking
Na podstawie: pixabay.com
Jak idealnie wiadomo ruch jest człowiekowi nieodzowny by mógł prawidłowo działać codziennie. Jak bowiem jest wiadomo w trakcie praktykowania sportu w organizmie wydzielają się wyjątkowo potrzebne substancje, które powodują, że nie tylko strzeżemy dobrą formę i bardzo dobry wygląd, ale również jesteśmy znacznie odporniejsi na stres i choroby i czujemy się szczęśliwsi.


Naturalnie jeśli posiadamy psa, powinniśmy wykorzystać ten fakt. Skoro i tak wychodzimy z domu na spacer, to zróbmy z tego użytek. Dobrze jest zainteresować się choćby frisbee dla psa. To dyscyplina sportu która polega na rzucaniu dyskiem, który w locie chwyta nasz czworonożny przyjaciel. Nie dość, że jest to wspaniała zabawa, to można też uczestniczyć w zawodach, brać udział w różnorodnych konkurencjach. Naturalnie jest mnóstwo odmian dogfrisbee. W niektórych konkurencjach należy wykonywać dalekie rzuty, w innych sekwencję kilku.

Zabawa z psem
Na podstawie: http://pixabay.com
Ten sport ( KLIK) także wymaga treningu, opracowania swojej doskonałej techniki rzutów, wyszkolenia psa. Jest to jednak dająca mnóstwo radości rozrywka i oczywiście nie trzeba natychmiast chcieć brać udziału w zawodach. To świetny sposób na zabawę z psem, która tym samym zastąpi nam „zwyczajne” ćwiczenia fizyczne.

Rusz się z kanapy

Wysiłek fizyczny oznacza zdrowie! To nie wyświechtany frazes, to oczywista prawda. Należy uprawiać sport, praktykować aktywny wypoczynek, pamiętać o gimnastyce, by przez długie lata zachować zdrowie. A jeśli nie uda się nam znaleźć motywacji w sobie - zawsze warto przygarnąć ze schroniska psa, który może być świetnym motywatorem do wychodzenia z domu. Pełny energii zwierzak sprawi, że poranna gimnastyka wejdzie nam w nawyk - kilkanaście minut spaceru z psem, niezależnie od pogody, zapewni nam energiczny start co dnia.
2022/03/24, 07:25:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.