Samochód
samochód
Oprawcowane przez: Rick Flores
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co początkujący kierowca musi wiedzieć o prawidłowej eksploatacji prywatnego samochodu

Chociaż świeżo upieczony kierowca ma doskonale opanowane przepisy drogowe, to jednak jego umiejętności przeważnie wymagają doskonalenia. W trakcie codziennych, bliższych lub dalszych podróży, każdy mężczyzna i każda kobieta szlifuje posiadane kompetencje, które tak naprawdę są o wiele ważniejsze niż wiedza książkowa. Natomiast całkowicie odrębną kwestią jest umiejętność odpowiedniej konserwacji posiadanego wozu.
samochód
Oprawcowane przez: Michel Curi, Jr., MBA
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nauka jazdy autem – o czym trzeba przede wszystkim pamiętać, jeśli chce się być znakomitym kierowcą?

Dziś dość wiele osób posiada prawo jazdy. Z jakiego powodu? Poruszanie się autem jest wygodnym rozwiązaniem, jako że pozwala na błyskawiczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Naturalną konsekwencją podobnego stanu rzeczy jest duża ilość samochodów na państwowych ulicach. Kurs prawa jazdy to wielkie wyzwanie, jako że trzeba opanować podstawy teoretyczne i odbyć kurs praktyczny, który naucza określonych umiejętności, przykładowo reagowania w czasie zagrażających sytuacji. O czym trzeba pamiętać zaczynając kursy prawa jazdy? Jakie kwestie należy mieć przede wszystkim na uwadze dla własnego bezpieczeństwa?
myjnia samochodowa
Oprawcowane przez: Chris F
Na podstawie: http://www.flickr.com

Jeśli chciałbyś mieć zadbany i sprawny samochód, pamiętaj o regularnej pielęgnacji i wizytach w auto spa.

Czas zimowy to trudny czas dla kierowców, a już zwłaszcza dla ich samochodów. Błoto, wilgoć a przy niskich temperaturach dochodzi do tego lód na szosie a także śnieg, który na drogach przekształca się w błoto pośniegowe - to wyłącznie kilka czynników, które w sposób szkodliwy działają na nasze auta.
Silnik
Oprawcowane przez: Dick Thomas Johnson
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na co komu chip tuning, czyli kilka zdań o rasowaniu silnika w samochodach.

Nie każdy chce mieć auto ze zwykłym wyposażeniem. Wiele osób pragnie samochód, który nie oryginalne i niepowtarzalne. Żeby auto wyglądał wyjątkowo trzeba je optymalnie przeobrazić, najlepiej będzie oddanie auta zawodowcom. Kim jednak są owi fachowcy?
auto złom
Oprawcowane przez: haru__q
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gdzie warto oddać na złom własny samochód

Wielu kierowców czasami staje przed problemem co uczynić z zepsutym samochodem albo również z pojazdem po wypadku. Czy lepiej spróbować sprzedawać go na części, a może raczej oddać na złom? W dzisiejszych czasach wybranie odpowiednich złomowisk samochodowych nie jest jednak zazwyczaj rzeczą banalną. Przy takim wyborze potrzeba wziąć pod uwagę sporo spraw, jak także dowiedzieć się czegoś więcej na temat plusów złomowania pojazdów. Informacje na ten temat da się dostać u sprecyzowanych firm, chociażby takich jak: auto złom starogard gdański.
laweta
Oprawcowane przez: Jon Collins
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy da się zabezpieczyć na wypadek uszkodzenia lub awarii pojazdu podczas podróży.

Udając się w podróż samochodem trzeba się liczyć z tym, że w pewnej chwili może się on gdzieś po drodze zepsuć, lub też weźmie się udział w wypadku, uniemożliwiający dalsze podróżowanie. W wielu przypadkach są to drobnostki, takie jak przebicie opony, pustka w baku czy też drobna usterka, jaką szybko i tanio można na miejscu zreperować. Niekiedy jednak samochód może się zepsuć tak bardzo, że dalsza jazda możliwa nie będzie, i w takich przypadkach będzie konieczne jego holowanie do domu lub jakiegoś warsztatu.
Samochód w warsztacie
Oprawcowane przez: jeremyg3030
Na podstawie: http://www.flickr.com

Czy powiemy jaki docisk sprzęgła honda musi posiadać?

Powinniśmy jak najdokładniej znać nasz wóz
Gdy zakupujemy wóz, niejednokrotnie jego funkcjonowanie ma dla nas dużo tajemnic, nie poznaliśmy jeszcze parametrów opon które muszą być w nim zamontowane, nie wiemy na co poświęcać uwagę oraz co ma szansę nas ostrzegać przed zbliżającą się wizytą u mechanika.
ciężarówka
Oprawcowane przez: Frank Deanrdo
Na podstawie: http://www.flickr.com

Z jakiego powodu samochody są tak istotne dla naszego życia? Czym się różni samochód ciężarowy od dostawczego?

Niesamowicie dawno temu, ponieważ cztery tysiące lat przed naszą erą, wymyślono koło. Ten wynalazek rozpoczął nową erę, był punktem wyjścia do tworzenia różnego typu narzędzi. Te dzięki swoim opływowym kształtom mogły być ciągnięte przez zwierzęta pociągowe. Na postęp jednak w kierunku przewożenia różnego rodzaju elementów i ludzi trzeba był poczekać.
samochód terenowy
Oprawcowane przez: Doug McCaughan
Na podstawie: http://www.flickr.com

Nie wygląd, ale bezpieczeństwo – czyli co jest najistotniejsze jeśli chodzi o auto

Samochód – oczywiście każdy z nas dobrze wie, że jego zakup to nie wszystko. Oczywiście, już aby można było sobie na niego pozwolić, trzeba się zwykle postarać. W końcu z reguły są to duże kwoty, które dla większości osób wiążą się z długim oszczędzaniem.
Samochód osobowy
Oprawcowane przez: Mathew Bedworth
Na podstawie: http://www.flickr.com

Które części auta mogą odpowiadać za zbyt obfite spalanie paliwa?

Duża część z nas dobrze wie, że motoryzacja stanowi niezmiernie znaczący element naszej powszedniości. Zastosowanie przez nas samochodów stało się w dniu dzisiejszym względnie szerokie, dlatego też nie wyobrażamy sobie typowego działania bez nich w otaczających nas warunkach.
1 2 3 4 5 6
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.